Bez goli w meczu ze Spartą

To miało być jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 27. kolejki IV ligi. W Solcu Kujawskim, kibice jednak nie doczekali się bramek, a Unia/Drobex i Sparta Brodnica podzieliły się punktami.

Unici w trzech ostatnich meczach zdobyli komplet punktów, więc i w starciu ze Spartą Brodnica, kibice Unii/Drobex liczyli na kolejne trzy punkty, zwłaszcza że solecki zespół przystępował do tej serii spotkań jako lider ligowej tabeli.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 27. KOLEJKA - 6.05.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - SPARTA BRODNICA 0:0

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Katerla, A. Kacprzak - Żurek, Czachorowski (69. Moranowski) - Dąbrowski (51. Born), K. Nytko (72. Zieliński), Witucki (72. R. Kanik) - Ernest.
Żółta kartka: Czachorowski, 42. - niesportowe zachowanie.

SPARTA (trener Daniel Bukowski): Szreiber - Mateusz Kaźmierczyk (76. T. Kaźmierczyk), Lamka (12. Łazowski), Brzóska, Janczak - Rupiński, Gajkowski, Zalewski, Kovch - Pampkuha, Talaśka (80. Sz. Ciechowski).
Żółte kartki: Rupiński, 7. - faul, Mateusz Kaźmierczyk, 43. - niesportowe zachowanie.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Bania (Toruń), asystenci: Lanckowski (Toruń), K. Kaczmarek (Toruń).

Unia/Drobex: Owsianny, Bleja.
Sparta: Rysiewski.

W zespole z Solca Kujawskiego nie mógł zagrać Dmytro Plakhtyr, który pauzował za czwartą żółtą kartkę. Za niego, od pierwszej minuty zagrał Norbert Czachorowski. Ponadto, w meczowej kadrze gospodarzy zabrakło dzisiaj także Michała Kruszczyńskiego. W wyjściowej jedenastce zagrał także Jakub Witucki, zastępując w niej Krystiana Borna.

Poziom spotkania jednak rozczarował, mimo akcji z obu stron kibice nie doczekali się goli. Unia/Drobex pozostaje na czele ligowej tabeli, niezależnie od wyniku meczu Kujawianki Izbica Kujawska z Notecianką Pakość. Pojedynek Pogoni Mogilno z Łokietkiem Brześć Kujawski, na prośbę zespołu gości został przełożony na inny termin. Po 27. kolejce, soleccy piłkarze mają na swoim koncie 58 punktów.