Druga porażka w tym sezonie ligowym

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski doznali drugiej porażki w tym sezonie i pierwszej na własnym stadionie. Unici przegrali w pojedynku 9. kolejki IV ligi ze Startem Warlubie 0:2 (0:0).

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - START WARLUBIE 0:2]

Unici zagrali bez swojego podstawowego napastnika, Wojciecha Ernesta. W jego miejsce od pierwszej minuty zagrał Krystian Bleja. Szansę występu od początku spotkania otrzymał także Tomasz Dąbrowski, który w środę strzelił gola w meczu pucharowym z Budowlanym KS Bydgoszcz.

Pierwsza połowa tego meczu jednak rozczarowała. Gospodarze najlepszą okazję mieli po kwadransie gry, kiedy to strzał Wituckiego obronił bramkarz Startu. Przyjezdni oddali z kolei dwa niecelne strzały na bramkę Skibińskiego, a dodatkowo już w 20. minucie musieli dokonać wymuszonej zmiany - za kontuzjowanego Manthey'a musiał wejść Zarembski.

Po przerwie, warlubianie zadali dwa ciosy. Najpierw, po wzorowo wyprowadzonej kontrze gola strzelił Patryk Klimek, a następnie wynik spotkania ustalił Kuba Binerowski. Unici odpowiedzieli strzałami Olszanowskiego i Nytko, jednak ich uderzenia obronił Woźniak.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 9. KOLEJKA - 24.09.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - START WARLUBIE 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Patryk Klimek 56., 0:2 Jakub Binerowski 69.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - Czachorowski (76. K. Nytko), Adamenko, Pekowski, Katerla - Żurowski (62. Moranowski), Witucki - R. Kanik, Dąbrowski (53. A. Olszanowski), Nowak - Bleja.
Żółte kartki: Pekowski, 62. - faul, Nowak, 90+1. - faul.

START (trener Marcin Stoppel): Woźniak - Adamczyk, Barszczewski, Dreszler, Simson - Śmietanko, Fafiński (90+3. D. Klimek), Manthey (19. Zarembski), Binerowski (Zaremba) - Reise, P. Klimek (77. Balewski).
Żółte kartki: Śmietanko, 23. - faul.

Sędziował: Bartosz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie), asystenci: W. Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie), Damski (Tryszczyn).