Dwa zwycięstwa Unii na starcie sezonu

Dwa mecze - dwa zwycięstwa, sześć zdobytych punktów. To bilans Unii/Drobex Solec Kujawski po dwóch pierwszych meczach tego sezonu IV ligi.

Podopieczni Roberta Bednarka oba mecze, które unici rozegrali na wyjeździe, wygrali różnicą czterech goli. W pierwszej kolejce, pokonali Sadownika Waganiec 4:0 (dwa gole Ernesta, po jednym Czachorowski i Bleja), a w minioną sobotę zwyciężyli w Brześciu Kujawski 5:1 (hattrick Łukasza Nowaka, po jednej bramce dołożyli Kamil Nytko i Oliwer Moranowski).

Obok solecczan, komplet punktów na swoim koncie ma także Sparta Brodnica, ale liderem jest Unia/Drobex dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu (9:1 Unii, a Sparty - 4:2). Do tego, brodniczanie dwa pierwsze mecze zagrali na własnym stadionie.

IV liga nie zwalnia tempa, bowiem tylko od 20 do 28 sierpnia zostaną rozegrane aż trzy ligowe kolejki! W najbliższą sobotę, Unia/Drobex zagra po raz pierwszy na własnym stadionie. Rywalem zespołu z Solca Kujawskiego będzie Piast Złotniki Kujawskie. W poprzednim sezonie, mecze z udziałem tych zespołów zakończyły się remisem (0:0 w Złotnikach Kujawskich i 1:1 w Solcu Kujawskim). 24 sierpnia (środa), Unię czeka wyjazdowy mecz ze spadkowiczem z III ligi, Kujawianką Izbica Kujawska (17.00), a 27 sierpnia (sobota), unici podejmą na własnym stadionie Cuiavię Inowrocław (13.00).