Kadra K-PZPN gra o awans do UEFA Region's Cup! Powołania na mecz z Zachodniopomorskim ZPN

Dwudziestu zawodników powołał trener kadry K-PZPN, Grzegorz Wódkiewicz na wtorkowy mecz z kadrą Zachodniopomorskiego ZPN w ramach UEFA Region's Cup. Zwycięzca tego spotkania wywalczy awans do krajowego turnieju finałowego.

Trzy tygodnie temu, kadra K-PZPN wygrała w Janikowie po serii rzutów karnych z Wielkopolskim ZPN 5:4, zaś gracze Zachodniopomorskiego pokonali Pomorski ZPN 3:1. Wtorkowy mecz tych kadr odbędzie się na stadionie w Szczecinku (17.00).

Trener kadry K-PZPN Grzegorz Wódkiewicz podał nazwiska powołanych graczy. Wśród nich jest trzech zawodników lidera IV ligi, Unii/Drobex Solec Kujawski. To pomocnicy Jakub Witucki Krystian Born oraz obrońca Adam Kacprzak.

KADRA K-PZPN NA MECZ Z ZACHODNIOPOMORSKIM ZPN W RAMACH UEFA REGION'S CUP
Bramkarze: Dominik Ostrowski (Pomorzanin Serock), Tomasz Bukowski (Legia Chełmża).
Gracze z pola: Mateusz Szymborski (Lech Rypin), Dawid Wietrzykowski, Maciej Rożnowski (obaj Wda Świecie), Dorian Banasiak, Rafał Lipiński (obaj Legia Chełmża), Ariel Jastrzembski (Cuiavia Inowrocław), Adam Kacprzak, Krystian Born, Jakub Witucki (wszyscy Unia/Drobex Solec Kujawski), Borys Klimczewski (Cukrownik Tuczno), Łukasz Nowak (Grom Więcbork), Piotr Kaczkowski (Chełminianka Chełmno), Bartłomiej Delekta, Norbert Rościszewski (obaj Notecianka Pakość), Antoni Krajnyk (Pogoń Mogilno), Kamil Kuropatwiński (Kujawianka Izbica Kujawska), Bartosz Zalewski (Sparta Brodnica), Wiktor Dąbek (Chemik Bydgoszcz).

Skład kadry Zachodniopomorskiego ZPN podał także trener tej kadry, Paweł Ozga.
KADRA ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZPN NA MECZ Z KUJAWSKO-POMORSKIM ZPN W RAMACH UEFA REGION'S CUP
Bramkarze: Oskar Rechtziegel (Vineta Wolin), Paweł Kosarzecki (Sparta Węgorzyno).
Gracze z pola: Adam Nagórski, Adrian Nagórski (obaj Vineta Wolin), Oskar Szczepanik, Grzegorz Szczepanik, Paweł Krawiec, Kamil Walków (wszyscy Świt Skolwin/Szczecin), Emil Andrzejewski, Paweł Szewczykowski (obaj Chemik Police), Krystian Krauze, Łukasz Szymański, Adrian Kwiatkowski (wszyscy Bałtyk Koszalin), Adam Jabłoński (MKP Szczecinek), Michał Jarząbek (INA Goleniów), Mateusz Chlibyk (Jeziorak Szczecin), Łukasz Włodarczyk (Hutnik Szczecin).

Obecnie w makroregionach rozgrywana jest runda finałowa. Jej zwycięzcy zagrają w krajowym turnieju finałowym. W terminie, pomiędzy sierpniem a grudniem 2017 r., zwycięska kadra z naszego kraju wystąpi w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym. Turniej finałowy UEFA Region's Cup jest zaplanowany na 2018 rok.