Kluczbork pokonany!

Piłkarze Unii Solec Kujawski znakomicie rozpoczęli sezon 2014/2015. W pojedynku rundy przedwstępnej pokonali drugoligowy MKS Kluczbork 2:1 (0:0) i teraz zmierzą się z Sokołem Kleczew.

W Unii zadebiutował dzisiaj nowy zawodnik: pomocnik Robert Jurek, który został pozyskany z piątoligowej Szubinianki Szubin.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy akcjami z prawej strony boiskach zagrażali bramce Ostrowskiego. Najbliżej strzelenia gola byli jednak gospodarze. Po uderzeniu Rafała Kubackiego, piłka odbiła się od poprzeczki bramki Rudnickiego. Później tempo gry siadło i brakowało składnych akcji po obu stronach. Strzały Ganowicza (MKS) oraz w doliczonym czasie pierwszej połowy Raczyńskiego nie znalazły drogi do siatki.

W drugiej połowie, gola strzelili gospodarze. Po dośrodkowaniu Raczyńskiego, piłkę w siatce umieścił Błaszczak. Następnie, Rudnicki instynktownie obronił strzał jednego z zawodników gospodarzy, ale w 70. minucie, po raz drugi wyjmował piłkę z siatki po kapitalnym strzale z dystansu Kubackiego. Nie minęło 180 sekund i MKS zdołał strzelić kontaktowego gola, za sprawą Michała Kojdera. Goście rzucili się wówczas do zmasowanych ataków na bramkę Ostrowskiego, ale wyrównać im się już nie udało.

Puchar Polski - runda przedwstępna - 19.07.2014 r.
Unia Solec Kujawski - MKS Kluczbork 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Błaszczak 49. - asysta Raczyński, 2:0 Kubacki 70. - bez asysty, 2:1 Kojder 73. - asysta Reinhard.

Unia (trener G. Wódkiewicz): Ostrowski - Tomaszek (52. A. Kacprzak), Ruciński, Żbikowski, Raczyński - A. Wiśniewski, Jurek (85. Spaliński), Kubacki, Błaszczak - Nytko, A. Wódkiewicz (78. Chmiel).

MKS (trener Konwiński): Rudnicki - Gierak, Artan, Niziołek, Reinhard - Uszalewski, Swędrowski (54. Nawrocki), Orłowicz, Hober (45+1. Wólkiewicz) - Ganowicz, Burski (54. Kojder).
Żółte kartki: Reinhard, 67. - faul, Kojder, 90+1. - faul.

Sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk), asystenci liniowi: Czernecki, Heinig.