Koniec przygody kadry K-PZPN z UEFA Region's Cup

Kadry Kujawsko-Pomorskiego ZPN zabraknie w krajowym turnieju finałowym UEFA Region's Cup. W meczu decydującym o awansie, gracze z naszego województwa przegrali na wyjeździe z Zachodniopomorskim 0:1 (0:0).

Przed trzema tygodniami, piłkarze z Kujawsko-Pomorskiego po rzutach karnych pokonali Wielkopolskę 5:4 (w regulaminowym czasie gry był remis), zaś Zachodniopomorskie wygrało 3:1 z Pomorskim ZPN. Wtorkowy mecz w Szczecinku rozstrzygnął się w samej końcówce. Decydującego gola dla gospodarzy z rzutu karnego strzelił w doliczonym czasie gry Paweł Krawiec.

UEFA REGION'S CUP - FINAŁ MAKROREGIONALNY - SZCZECINEK, 30.05.2017 R.
ZACHODNIOPOMORSKI ZPN - KUJAWSKO-POMORSKI ZPN 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Paweł Krawiec 90+1. - karny.

ZACHODNIOPOMORSKI ZPN (trener Paweł Ozga): Rechtziegel - Szewczykowski, Krauze, Bieniek, Jabłoński - Krawiec, Adrian Nagórski (60. Szymański), O. Szczepanik (72. Chlibyk), G. Szczepanik, Jarząbek (46. Walków, 74. Kwiatkowski) - Adam Nagórski (53. Włodarczyk).

KUJAWSKO-POMORSKI ZPN (trener Grzegorz Wódkiewicz): Ostrowski - Kacprzak, Banasiak, Jastrzembski, Szymborski - Grudziński, Witucki, N. Rościszewski, Nowak - Mik, Rożnowski; na zmiany weszli: Born, Klimczewski, Czachorowski, Dąbek.

Tym samym, to gracze z Zachodniopomorskiego ZPN zagrają w krajowym turnieju finałowym. Jego zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym, który zostanie rozegrany pomiędzy sierpniem i grudniem 2017 r. Turniej finałowy UEFA Region's Cup zaplanowano na 2018 r.

UEFA REGION'S CUP - MECZ TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO - 30.05.2017 R.
ZACHODNIOPOMORSKI ZPN - KUJAWSKO-POMORSKI ZPN 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Paweł Krawiec 90+1. - karny.