Koniec pucharowej przygody

Piłkarze trzecioligowej Unii/Drobex Solec Kujawski nie obronią wywalczonego przed rokiem Pucharu Polski. Podopieczni trenera Roberta Bednarka przegrali w meczu 1/8 finału z Chemikiem Bydgoszcz 0:1.

Dodatkowo, w 67. minucie, bardzo poważnej kontuzji doznał pomocnik Unii Adam Wiśniewski. Jak się dowiedzieliśmy, zawodnik jeszcze dzisiaj ma przejść operację w bydgoskim szpitalu Biziela i będzie pauzować nawet przez sześć miesięcy.
Jedyny gol meczu padł w 25. minucie, kiedy po faulu Kacprzaka na Kardaszu rzut karny pewnie wykorzystał Robert Kawałek. W samej końcówce, po zagraniu piłki ręką Jarzembowskiego, uderzenie D. Janickiego z jedenastu metrów obronił Tatera.

Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego - 1/8 finału - 14.03.2015 r.
CHEMIK BYDGOSZCZ - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Robert Kawałek 26. - karny.

W 87. minucie, Mariusz Tatera (Chemik) obronił rzut karny wykonywany przez Dawida Janickiego (Unia/Drobex).

CHEMIK (trener Piotr Gruszka): Tatera - Jarzembowski, Raszka, Rudziński, Frasz (75. Markowski) - Rakowski, Rysiewski, Kawałek, Olszewski, Lengling (54. Tomaszewski) - Kardasz.
Żółte kartki: Olszewski, Jarzembowski.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - R. Bednarek, Stypczyński, Ruciński, A. Kacprzak - Raczyński, A. Wiśniewski (70. M. Janicki), Ikegami, Chmiel, Ł. Nowak - D. Janicki.
Żółte kartki: R. Bednarek, Ruciński.

Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Ariel Gacka, Paweł Oparczyk.