Koniec pucharowej przygody

Na 1/8 finału, swoją przygodę z Pucharem Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego zakończyli piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. Solecki zespół przegrał na wyjeździe z LTP Lubanie 2:4.

Obok LTP, z awansu do ćwierćfinału dzisiaj mogły cieszyć się zespoły Unii Janikowo (wygrała 2:1 ze Startem Radziejów), Kujawianki Izbica Kujawska (zwycięstwo 3:0 z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie) i Lidera Włocławek, który pokonał 3:1 Pomorzanina Serock. 29 marca zagrają Mustang Ostaszewo z Polonią Bydgoszcz, a 5 kwietnia: Pogoń Mogilno - Elana Toruń, Wda II Świecie/Strażak Przechowo - Wda Świecie i Iskra Ciechocin - Chemik Bydgoszcz.

PUCHAR POLSKI K-PZPN - 1/8 FINAŁU - 11.03.2017 R.
LTP LUBANIE - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 4:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Różanski 30., 2:0 M. Piekarski 35., 3:0 Różanski 54., 3:1 Czachorowski 63., 4:1 C. Smykowski 86., 4:2 Born 88.
Czerwone kartki: Kowalski (LTP/58. - niesportowe zachowanie); Ernest (Unia Solec/58. - niesportowe zachowanie), K. Nytko (Unia Solec/52. - za drugą żółtą kartkę).

LTP (trener Marcin Kujawa): Kaźmierczak - Kuczkowski, Przeździęk, Trzciński, Purcelewski - Ł. Kranc, M. Piekarski, C. Smykowski, Kowalski - Stefaniak (81. Świątkowski), Różański (65. W. Zakrzewski).
Żółte kartki: Purcelewski, 36. - faul, C. Smykowski, 41. - faul, M. Piekarski, 43. - faul, Laskowski, 55. - niesportowe zachowanie, Kaźmierczak, 55. - niesportowe zachowanie.

Unia/Drobex (trener Krzysztof Jabłoński): Owsianny - A. Kacprzak, Karbowski, Zieliński, Born - Witucki, K. Nytko, Żurek, R. Kanik (67. Moranowski) - Kruszczyński (46. Czachorowski), Ernest.
Żółte kartki: K. Nytko, 13. - faul, K. Nytko, 52. - faul, Born, 86. - faul.

Sędziował: Marcin Wódkowski (Bydgoszcz), asystenci: Wilczewski, Kamzelewski.

LTP: Laskowski, A. Zakrzewski, Walczak, Nastachowski.
Unia/Drobex: Skibiński, Gręzicki, Bleja.

Worek z bramkami rozwiązał się po pół godzinie gry. Do soleckiej siatki najpierw trafili Łukasz Różański, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, a następnie kontrę gospodarzy wykończył Mateusz Piekarski. Po przerwie, prowadzenie zespołu z Lubania powiększył Różański, który trafił po rzucie wolnym. Wówczas, goście grali już w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę zszedł Nytko, a następnie czerwoną kartką ukarany został jeszcze Ernest. Mimo gry w dziewięciu, unitom udało się strzelić dwie bramki. Najpierw, Kaźmierczaka pokonał Czachorowski, a w końcówce spotkania także Born. Zwycięstwo LTP przypieczętował gol Cezarego Smykowskiego.