Kosztowna porażka z Chemikiem

W spotkaniu które zakończyło 27. kolejkę IV ligi, Chemik Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Unię/Drobex Solec Kujawski 2:0 (1:0).

Porażka na stadionie na bydgoskich Glinkach definitywnie przekreśliła szanse soleckiego zespołu na awans do III ligi. Nawet, jeśli unici wygrają pozostałe mecze do końca sezonu (przy potknięciach ROL.KO Konojady i Chemika), to Unia zajmie w tabeli maksymalnie drugą pozycję. A że ROL.KO wczoraj pokonało Cuiavię Inowrocław 1:0, to umocniło się na prowadzeniu w rozgrywkach i nad drugim Chemikiem ma pięć, a nad trzecią Unią/Drobex - dziesięć punktów przewagi.

IV LIGA - SEZON 2015/2016 - 27. KOLEJKA - 29.05.2016 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Robert Kawałek 35., 2:0 Damian Rysiewski 61.
Czerwona kartka: Michał Żurowski (Unia/Drobex - 90+1., za drugą żółtą kartkę).

CHEMIK (trener Piotr Gruszka): Laskowski - Jarzembowski (72. Szawarniak), A. Raszka, Rudziński, Frasz - Rysiewski, Maziarz, Olszewski, Kostiuk - Kawałek, Tomaszewski.
Żółte kartki: Jarzembowski, Olszewski.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - A. Kacprzak, Parzyszek, Adamenko, R. Kanik - Żurowski, Środa (25. D. Janicki) - Moranowski (63. A. Olszanowski), Kubacki, Ł. Nowak - Pacek.
Żółte kartki: Adamenko, Żurowski (dwie), Kubacki.

SĘDZIOWAŁ: Krzysztof Kanclerz (Bydgoszcz), asystenci: Głowacki, Modry.

Chemik prowadzenie objął jeszcze przed przerwą, gdy Kawałek dobił piłkę po strzale Kostiuka (uderzenie Ukraińca obronił Skibiński, ale przy dobitce był już bez szans). Unici próbowali zaatakować, jednak po straconej bramce nie byli w stanie zagrozić bramce Laskowskiego.

Po przerwie, widowisko nie straciło na atrakcyjności. Obie drużyny atakowały. Na akcję Kawałka, który był bliski podwyższenia wyniku odpowiedział Pacek. Po jego uderzeniu, obrońcy Chemika wybili piłkę z linii bramkowej. Jednak po godzinie gry, prowadzenie gospodarzy przypieczętował Rysiewski, który z pierwszej piłki uderzył w samo okienko bramki Skibińskiego. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry, drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną ukarany został Michał Żurowski.

A już w najbliższą sobotę 4-06-2016 zapraszamy na boisko przy OSiR w Solcu Kujawskim na mecz z liderem IV ligi - ROL.KO Konojady. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00