Michał Żurowski rozstał się z Unią/Drobex Solec Kujawski

W miniony poniedziałek, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Jednak już z zespołem pożegnał się pierwszy zawodnik.

Unici do drugiej części czwartoligowych zmagań, przygotowywać się będą na własnych obiektach. W minioną sobotę, wygrali IV edycję halowego turnieju piłkarskiego o Puchar Prezesa Budowlanego KS Bydgoszcz, pokonując w finałowym pojedynku Gryfa Sicienko 3:1.

Tymczasem z soleckim czwartoligowcem rozstał się podstawowy zawodnik, Michał Żurowski. Grający na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika gracz, związał się półtorarocznym kontraktem z III-ligowym Chemikiem Bydgoszcz. Z klubem z Glinek, także półtoraroczny kontrakt podpisał Wiktor Osiński, który w przeszłości również był związany z solecką Unią. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, z Unią/Drobex chciałby się także pożegnać skrzydłowy Łukasz Nowak, którego chciałaby ponownie pozyskać Krajna Sępólno Krajeńskie.

SPARINGI
Już w przyszłą sobotę, 28 stycznia piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski rozegrają pierwszą grę kontrolną. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Jabłońskiego będzie trzecioligowa TKP Elana Toruń. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzie Kopernika, a początek pojedynku wyznaczono na godzinę 10.00.