O punkty w Swarzędzu

Na trzy dni rozłożona została druga kolejka spotkań w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W sobotnim meczu tej serii gier, Unia Solec Kujawski zagra na wyjeździe ze swoją imienniczką ze Swarzędza.

W zespole trenera Grzegorza Wódkiewicza dobre nastroje, po zwycięstwie przed tygodniem nad Pogonią Mogilno 2:1. Po pierwszej, bardzo złej połowie w wykonaniu gospodarzy, w drugiej gole Damiana Mikołajczyka oraz Adama Wiśniewskiego dały zespołowi z Solca komplet punktów.

Startu ligi do udanych nie zaliczy zespół swarzędzkiej Unii, który uległ na inaugurację ligi świeckiej Wdzie 0:2, tracąc oba gola w drugiej połowie (dla Wdy bramki strzelili Maciej Kot i w doliczonym czasie gry Oliwier Moranowski).

Poniżej prezentujemy krótką historię spotkań obu zespołów w walce o ligowe punkty na szczeblu III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Sezon 2012/2013
Unia Swarzędz - Unia Solec Kujawski 2:2
Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 2:1

Sezon 2013/2014
Unia Swarzędz - Unia Solec Kujawski 1:2
Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:3

To będzie piąty pojedynek w historii obu zespołów o punkty. Bilans dotychczasowych czterech, to dwa zwycięstwa soleckiego zespołu, jedno - Unii Swarzędz, raz padł remis. Bilans bramkowy 7:7.

Sobotni pojedynek w Swarzędzu, jako główny poprowadzi Wojciech Jasiak (Krotoszyn). Początek spotkania o 16.00., relację live ze wszystkich pojedynków drugiej kolejki III ligi będzie można śledzić na łamach portalu Moje Miasto Włocławek.