Ostrovia skuteczniejsza od gospodarzy

Unia Drobex Solec Kujawski nadal bez zwycięstwa w III lidze. W sobotnim meczu dwunastej kolejki, podopieczni trenerów Roberta Bednarka i Artura Góreckiego, przegrali na własnym boisku z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Sytuacja soleckiego zespołu zaczyna się robić coraz bardziej nie do pozazdroszczenia, bowiem Unia ma na swoim koncie tylko trzy punkty i niezależnie od wyniku meczu Włocłavii z Wdą Świecie, wraz z zespołem z Włocławka będzie zajmować miejsce w dolnych rejonach tabeli, a za tydzień, te dwie ekipy (Włocłavia i Unia) zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku na stadionie przy ul. Leśnej 53a. Jednocześnie, była to jedenasta(!) porażka z rzędu i dwunasty mecz, w którym solecki zespół stracił bramkę.

W porównaniu, do przegranego meczu w Tarnowie Podgórnym, szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w wyjściowym składzie. Na lewej stronie obrony wystąpił Adam Kacprzak, zaś w środku pola Tomasz Tomaszek. Wystąpił także nieobecny przed tygodniem, Robert Jurek.
Jednak, także Ostrovia miała przed tym pojedynkiem swoje problemy. Zespół, który rewelacyjnie spisuje się w Pucharze Polski (wyeliminował już m.in. Ruch Chorzów, a w środę zagra w 1/8 finału na własnym boisku z Cracovią), nie wygrał trzech ostatnich pojedynków ligowych i zajmował miejsce w środku tabeli. Trener Piotr Konstanciak, w porównaniu do przegranego 0:1 meczu ze świecką Wdą, także dokonał zmiany w wyjściowej jedenastce. Do gry po kontuzji powrócił Dariusz Reyer, który zastąpił w składzie Błażeja Cyferta, który wraz z Damianem Mazurem pauzował za kartki.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć najlepszą okazję do strzelenia gola mieli przyjezdni. Napierała wygrał jednak pojedynek sam na sam z Michałem Gierczem, a wcześniej rywale nie byli w stanie zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie, piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego byli już skuteczniejsi. Najpierw, strzałem z ostrego kąta popisał się Giercz, który dał Ostrovii prowadzenie, a wynik meczu ustalił na dwadzieścia minut przed końcem meczu Marek Szymanowski, popisując się mocnym strzałem pod poprzeczkę. Dwa strzelone gole ustawiły gościom przebieg meczu, którzy zwycięstwo dowieźli do końcowego gwizdka.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawody zostały wzorowo poprowadzone przez trójkę sędziowską, na czele z Łukaszem Ucińskim.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - sezon 2014/2015 - 12. kolejka - 18.10.2014 r.
UNIA DROBEX SOLEC KUJAWSKI - OSTROVIA 1909 OSTRÓW WIELKOPOLSKI 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Michał Giercz 51., 0:2 Marek Szymanowski 70.

UNIA DROBEX (trener Robert Bednarek, Artur Górecki): Napierała - Stypczyński, Ruciński, R. Bednarek, A. Kacprzak - Raczyński, Tomaszek (53. Jędrzejewski), Kubacki (68. Błaszczak), R. Kanik, Mikołajczyk - R. Jurek.
Żółte kartki: R. Bednarek.

OSTROVIA 1909 (trener Piotr Konstanciak): Szymański - Krawczyk, D. Reyer, Błaszczyk, Wachowiak - Szymanowski (80. Michalski), Kucharski (83. Sipurzyński), Rusek, Kaczmarek (78. Izydorski) - Giercz, Kempiński.
Żółte kartki: D. Reyer.

Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin), asystenci: Rafał Liana, Paweł Oparczyk.