Pewny awans do ćwierćfinału

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski nie mieli żadnego problemu z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa. W wyjazdowym meczu, pewnie pokonali A-klasowy Kujawiak Kruszyn.

Już do przerwy, solecki zespół prowadził po dwóch golach Sebastiana Packa, który dwukrotnie wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a z karnego trafił Michał Żurowski. W ostatnich minutach spotkania, wynik meczu ustalił Łukasz Nowak.

W ćwierćfinale, rywalem Unii/Drobex będzie obrońca trofeum, trzecioligowa Wda Świecie, która wygrała dzisiaj w Lipnie 5:0. Ponadto, awans do ćwierćfinału wywalczyły dzisiaj Chemik Bydgoszcz, który dopiero w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Chełminianką Chełmno 3:2 oraz Elana Toruń, która pokonała na własnym boisku Spartę Brodnica 3:0.

W ćwierćfinałach zagrają: Unia/Drobex - Wda, Chemik - Orlęta Aleksandrów Kuj., Piast Złotniki Kuj. - Elana i Polonia/Ostromecko Bydgoszcz - Lech Rypin. Mecze 1/4 finału wyznaczono na środę, 20 kwietnia.