Piąta wygrana Unii/Drobex w IV lidze

Podopieczni trenerów Roberta Bednarka i Artura Góreckiego nie zwalniają tempa w IV lidze. Solecki zespół odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując na własnym boisku Pogoń Mogilno.

Trener Bednarek nie zdecydował się na dokonanie zmian i postawił dokładnie na tę samą wyjściową jedenastkę, co w wygranym meczu z Zawiszą II (4:2).

Gospodarze najgroźniejszą okazję w pierwszej połowie mieli po kwadransie gry, gdy Kmiecik złapał piłkę po strzale Łukasza Nowaka. W pierwszych trzech kwadransach więcej groźniejszych akcji mieli przyjezdni, jednak nie potrafili ich zamienić na bramkę.

Po przerwie, do głosu doszli miejscowi. W 51. minucie, arbiter wskazał na jedenasty metr, po faulu na Nowaku, a pewnym wykonawcą karnego był Paczkowski. Chwilę potem, bardzo bliski doprowadzenia do remisu był Szal, po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka bramki Skorego. Pogoń znów dążyła do strzelenia wyrównującego gola, a w 85. minucie została skontrowana. Po podaniu Osińskiego, gola strzelił Pacek. W doliczonym czasie gry, we własnym polu karnym faulował Melnyk, a po raz drugi karny został wykorzystany przez Paczkowskiego.