Podział punktów w Janikowie

To nie była udana kolejka dla Unii/Drobex Solec Kujawski. Lider ligowej tabeli zgubił punkty w wyjazdowym meczu z Unią Janikowo. Solecki zespół stracił pierwszą pozycję w rozgrywkach, kosztem Kujawianki Izbica Kujawska.

Izbiczanie wygrali na wyjeździe ze Startem Warlubie 3:0 (1:0), po dwóch golach Kamila Kuropatwińskiego i jednym Ukraińca Olga Tabaki. Po komplet punktów w delegacji sięgnęła także Pogoń Mogilno, która po trafieniu Tomasza Gorgonia wygrała w wyjazdowym pojedynku z Lechem Rypin 1:0 (1:0), a 14 czerwca, mogilnianie rozegrają zaległy mecz z Łokietkiem Brześć Kujawski.

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA JANIKOWO - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:1]

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 28. KOLEJKA - 13.05.2017 R.
UNIA JANIKOWO - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Kamil Nytko 31. - karny, 1:1 Damian Lewandowski 32. - asysta Dominik Jelonek.

UNIA J. (trener Adam Topolski): Stodólski - Jurkiewicz, Oczkowski, Losik, Sirko - Zaleski - Damian Lewandowski (80. Krupiński), Jelonek, M. Plewa, Deresiewicz (54. Straszewski) - Dariusz Lewandowski (74. Radaszewski).
Żółte kartki: Zaleski, 19. - faul, Jurkiewicz, 41. - faul, Stodólski, 90+3. - opóźnianie wznowienia gry.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - A. Kacprzak, Karbowski, Żurek, R. Kanik - Witucki, Plakhtyr - Katerla, K. Nytko (57. Zieliński), Born (71. Czachorowski) - Ernest.
Żółte kartki: Karbowski, 7. - faul, Plakhtyr, 62. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Jankowski, Borkiewicz.

Unia J.: Siwek, Nowicki, Kumor, Zniszczol.
Unia/Drobex: Owsianny, Shapoval, Bleja, Moranowski, Dąbrowski.

Trener gości Krzysztof Jabłoński musiał dokonać przed meczem jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. W miejsce Ukraińca Yevhena Shapovala (zgłosił uraz pachwiny), zagrał Radosław Kanik

Oba gole padły w pierwszej części spotkania. Najpierw sfaulowany w polu karnym był Wojciech Ernest. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą jedenastki był Kamil Nytko. W zasadzie następna ofensywna akcja gospodarzy po wznowieniu gry, zakończyła się bramką. W sytuacji sam na sam, żadnych szans bramkarzowi soleckiej Unii na skuteczną interwencję nie dał Damian Lewandowski. Gospodarze wcześniej mieli znakomitą szansę po rzucie wolnym, gdy po strzale Dawida Deresiewicza, solecki zespół od straty gola uratowała poprzeczka. W bramce janikowian wykazał się za to Krzysztof Stodólski, parując piłkę po mocnym strzale z rzutu wolnego Dmytro Plakhtyra.

Po przerwie, to przyjezdni mieli kilka doskonałych okazji. Już na samym początku drugiej połowy, po zagraniu Ernesta w dobrej sytuacji ponad bramką uderzył Nytko, który chwilę później musiał zejść z boiska z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda. Jednak Kamil Zieliński, który wszedł w jego miejsce na plac gry, pokazał się z bardzo dobrej strony. I to on po godzinie gry popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu, lecz jeszcze lepszą paradę zanotował bramkarz gospodarzy. Skibińskiego próbowali także zaskoczyć Mikołaj Plewa (uderzał z dystansu), Dariusz Lewandowski i Patryk Straszewski, ale nie zdołali oni pokonać bramkarza soleckiej Unii. Co prawda, piłkę w siatce umieścił Tomasz Oczkowski, lecz arbiter słusznie zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika janikowian. Po drugiej stronie, kapitalną akcją popisali się zmiennicy - Zieliński i Norbert Czachorowski, który nawet skierował piłkę do siatki Stodólskiego, lecz również w momencie odegrania piłki od Zielińskiego, minimalnie znajdował się na pozycji spalonej.