Pogoń Mogilno - Unia/Drobex Solec Kujawski (zapis relacji na żywo)

W sobotnim meczu 6. kolejki IV ligi, lider tabeli Unia/Drobex Solec Kujawski przegrał na wyjeździe z Pogonią Mogilno 0:1 (0:0).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 6. KOLEJKA - 3.09.2016 R.
POGOŃ MOGILNO - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Wiktor Mrówczyński 89. - bez asysty.
Czerwona kartka: Wojciech Ernest (Unia/Drobex, 19. - niesportowe zachowanie).

POGOŃ (trener Karol Kaźmierczak): Skowroński - Duszyński, Krajnyk, Łukstaedt (80. Jankowski), Urtnowski (67. Mrówczyński) - Śmigielski (67. Łuczak), Chojnacki, Gorgoń, Kopliński - Nawrocki (80. Aleksandrowicz), Szal.
Żółte kartki: Skowroński, Gorgoń.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - Kacprzak, Adamenko, Katerla, Pekowski - Witucki (79. Bleja), Żurowski, Czachorowski (52. Dąbrowski), Nowak (90+2. Moranowski) - K. Nytko (68. R. Kanik) - Ernest.
Żółte kartki:

SĘDZIUJE: Łukasz Bania (Toruń), asystenci: Chromiński, Kaczmarek.

Ławka rezerwowych
Pogoń: Uklejewski, Wirbicki, Matelski.
Unia/Drobex: Owsianny, Jędrzejewski.

I POŁOWA
2' rzut wolny Pogoni, ale Skibiński pewnie łapie
6' po faulu na Wituckim, strzał Nytki obrońcy wybijają na aut.
8' groźna akcja Pogoni w polu karnym, ale na na szczęście wybita na róg. Strzał wychodzi poza liniębramkową. Od bramki Unici.
15' niedokładne podanie Mogilnian w polu karnym Unii i piłka przelatuje obok słupka.
17' za faul na wychodzącym do ataku zawodniku gospodarzy Wojciech Ernest otrzymuje czerwoną kartkę.
25' Nowak wbiega wzdłuż linii bramkowej, ale Pogoń wybija.
26' do dośrodkowania dobrze wyszedł Witucki, ale bramkarz Pogoni wybija piłkę.
28'  mimo osłabienia Unici przeprowadzają kolejny atak; po samotnym rajdzie na bramkę Nowaka, znów bramkarz z Mogilna chroni swój zespół przed stratą bramki
31' niedokładne podanie niebieskich w pole karne i od bramki Unici
35' wrzutkę w pole karne łapie Skibiński
37' ponad bramką Mogilnianie.
40' Żurowski z rzutu wolnego w pole karne, gdzie dobrze wyskakuje Żurowski, ale bramkarz wybija.
43' po faulu na Nowaku żółtą kartkę otrzymuje zawodnik Pogoni - Tomasz Gorgoń
45' Toruński sędzia kończy I połowę meczu.

II POŁOWA
zmiana w zespole Unii; schodzi Czachorowski, wchodzi Dąbrowski.
47' Dąbrowski wpada w pole karne, ale defensorzy Pogoni wybijają piłkę
49' groźnie pod bramką Skibińskiego, ale nie zdecydowanie atakującego wykorzystują obrońcy Unii
50' agresywnie do piłki wychodzi Skibiński. Skutecznie
52' w zamieszaniu przed polem karnym Unii mocną piłkę łapie bramkarz Unii.
54" bardzo mocny strzał Pogoni wybija Skibiński. Kapitalna interwencja.
58' Nowak na spalonym
60' kolejny dobry rajd Nowaka, ale defensorzy Pogonie odbierają mu piłkę w polu karnym bez faulu.
62' Solecczanie pogubili się w polu karnym Pogoni; gospodarze rozpoczynają od bramkarza
64' groźny kontratak Pogoni, ofiarnym wślizgiem przerywa Adamenko.
66' wchodzi Kanik za Nytkę, Pogoń również zmienia 2 graczy
68' dośrodkowanie Nowaka, ale nie udało się soleczczanom wykorzystać tej akcji.
73' bardzo mocny strzał Pogoni, ale na szczęście piłka otarła się o słupek i od bramki rozpoczyna bramkarz drużyny z Solca
79' Witucki schodzi, Bleja wchodzi, Pogoń zmienia kolejnych 2 zawodników
80' strzał zawodnika Pogoni ponad bramką Skibińskiego
81' lewą stroną szybki atak Nowaka, ale dośrodkowanie wybijają obrońcy na róg.
83' szybka akcja Pogoni, ale strzał niecelny, obok bramki.
84' Dąbrowski dośrodkowuje prosto pod nogi obrońców
85' faul na Dąbrowskim na 20 metrze. Bramkarz Pogoni ustawia 4 osobowy mur. Dąbrowski mocno, ale niestety obok bramki.
89' niestety Skibiński nie zachował czystego konta. Bramka dla Pogoni
90' wchodzi Moranowski.
94' sędzia z Torunia kończy mecz