Pogrom w Chełmnie! Unia/Drobex rozgromiła Chełminiankę!

Mimo straty gola w 52 sekundzie, piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski pokazali klasę i w meczu 32. kolejki IV ligi rozbili Chełminiankę Chełmno 8:1 (3:1).

Unici umocnili się na czele ligowej tabeli. Utrzymali cztery punkty przewagi nad drugą Kujawianką Izbica Kujawska, która dzisiaj pokonała na wyjeździe Wisłę Nowe 4:2 (0:2). W przyszły weekend, unici mogą świętować awans do III ligi, pod warunkiem że pokonają na własnym stadionie Orlęta Aleksandrów Kujawski (sobota, 17.00).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 32. KOLEJKA - 10.06.2017 R.
CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:8 (1:3)
Bramki: 1:0 Piotr Gross 1. - asysta Dawid Rogulski, 1:1 Krystian Karbowski 21. - asysta Krystian Born, 1:2 Wojciech Ernest 28. - asysta Krystian Born, 1:3 Kamil Zieliński 39. - asysta Krystian Born, 1:4 Krystian Born 57. - asysta Daniel Katerla, 1:5 Wojciech Ernest 75. - asysta Krystian Born, 1:6 Wojciech Ernest 80. - asysta Dmytro Plakhtyr, 1:7 Michał Kruszczyński 85. - karny, 1:8 Michał Kruszczyński 88. - asysta Yevhen Shapoval.

CHEŁMINIANKA (trener Rafał Baranowski): Kawała - Orlicki, R. Baranowski (66. Bolt), Majorek, P. Śmigielski (59. Węgierek) - Kaczkowski, Murawski, Sz. Marks, Janowski (65. Cylc) - Rogulski, Gross.
Żółte kartki: R. Baranowski, Sz. Marks.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Żurek, A. Kacprzak (77. Gręzicki) - Witucki, Plakhtyr - Katerla (69. R. Kanik), Zieliński (65. Kruszczyński), Born (84. Czachorowski) - Ernest.
Żółta kartka: Born.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: R. Jankowski (Włocławek), Szubski (Kowal).

Ławka rezerwowych
Chełminianka: Nowakowski, Wyrąbkiewicz, Wacławski.
Unia/Drobex: Owsianny, K. Nytko, Moranowski.

Już w pierwszej ofensywnej akcji meczu, gospodarze strzelili bramkę. Po zagraniu piłki ze środka boiska, gola strzelił Piotr Gross. - Szybko stracony gol nas obudził i otrząsnęliśmy się, bo poza fatalną pierwszą minutą, potem już dominowaliśmy na boisku - ocenił drugi trener i kierownik Unii/Drobex, Artur Górecki.

Bohaterem spotkania w Chełmnie był Krystian Born. To on miał aż cztery asysty - w pierwszej połowie przy golach Krystiana Karbowskiego, Wojciecha Ernesta Kamila Zielińskiego, a po przerwie jeszcze raz wyłożył piłkę Ernestowi, który w sumie trzy razy pokonał bramkarza Chełminianki. Oprócz asyst, Born także wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zagranie od Daniela Katerli. Dwa kolejne gole były dziełem Michała Kruszczyńskiego. Najpierw wykorzystał on rzut karny, który został podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników gospodarzy, a następnie wykończył akcję po podaniu Yevhena Shapovala. - Mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek - dodał Górecki.