Przegrali wygrany mecz

Seria porażek soleckiej Unii w trzeciej lidze trwa nadal. Dzisiaj, podopieczni trenera Grzegorza Wódkiewicza przegrali z wągrowiecką Nielbą 2:3. Sytuacja w tabeli zespołu z Solca Kujawskiego zaczyna się robić coraz bardziej nie do pozazdroszczenia.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni. Już w ósmej minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę do siatki Ostrowskiego skierował Błażej Nowak. Bramkarz Unii wykazał się kilka minut później, instynktownie broniąc strzały Figaszewskiego i Wichra. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Najpierw, strzał Radosława Kanika został zablokowany, ale piłka trafiła pod nogi Szymona Raczyńskiego, który doprowadził do remisu, a niemal w ostatniej minucie pierwszej połowy, po bliźniaczej akcji (zablokowany strzał Mikołajczyka), strzałem pod poprzeczkę, gola zdobył Kanik.

W drugiej połowie, prowadzeni przez Łukasza Mendela (zastąpił Radosława Kołackiego), żółto-czarni skutecznie skontrowali gospodarzy. Najpierw, po centrze z rzutu rożnego i niepewnej interwencji bramkarza Unii, gola strzelił Wicher, a w samej końcówce meczu, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Jędrzej Wiśniewski uprzedził obrońcę i strzelił zwycięską bramkę dla Nielby.

III LIGA KUJAWSKO-POMORSKO-WIELKOPOLSKA - SEZON 2014/2015 - 8. KOLEJKA - 21.09.2014 R.
Unia Solec Kujawski - Nielba Wągrowiec 2:3 (2:1)
Bramki: 0:1 Błażej Nowak 8., 1:1 Szymon Raczyński 39., 2:1 Radosław Kanik 44., 2:2 Paweł Wicher 61., 2:3 Jarosław Wiśniewski 82.

UNIA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Ostrowski - Tomaszek (81. A. Wódkiewicz), R. Bednarek, Matuszak, A. Kacprzak - Raczyński, R. Jurek (73. Stypczyński), Kubacki, R. Kanik, Błaszczak (62. Nytko) - Mikołajczyk.
Żółte kartki: A. Kacprzak, 49. - faul, R. Kanik, 55. - faul.

NIELBA (trener Łukasz Mendel): Łagodziński - Wierzbicki, Jasiński, Mikołajczak, Figaszewski - Fertikowski, Ankunowicz, Klawiński, Nowak (90+3. Małachowski) - Polak (59. Grzesiak), Wicher (78. J. Wiśniewski).
Żółte kartki: Wierzbicki, 19. - faul, Mikołajczak, 78. - faul, Fertikowski, 86. - odkopnięcie piłki bez gwizdka.

Sędziował: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz), asystenci: Dariusz Ignatowski, Rafał Kosek.