Remis na inaugurację wiosny w Solcu Kujawskim

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski zremisowali z Łokietkiem Brześć Kujawski 1:1 (1:1) w meczu 19. kolejki IV ligi. Podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego nadal zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Solecki zespół ma jednak tylko trzy punkty przewagi nad czwartym Startem Warlubie, który dzisiaj wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Gopłem Kruszwica 1:0 (1:0). Przewagę nad grupą pościgową powiększył lider tabeli, Pogoń Mogilno po wygranej 3:2 w Chełmnie. Wicelider, Kujawianka Izbica Kujawska zremisowała 3:3 w Jabłonowie Pomorskim, choć przegrywała 1:3.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 19. KOLEJKA - 18.03.2017 R.
Unia/Drobex Solec Kujawski - Łokietek Petrokan Brześć Kujawski 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 B. Abbott 12. - karny, 1:1 Witucki 43.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Katerla, Gręzicki, Karbowski, Born - Moranowski, Czachorowski - Zieliński, K. Nytko, Witucki - Kruszczyński (81. Bleja).
Żółte kartki: Born, 49. - faul, Katerla, 58. - faul.

ŁOKIETEK PETROKAN (trener Billy Abbott): Bednarski - Kłosowski, Szczupakowski, Matusiak, Czarnecki (59. M. Skonieczny) - Maciej Pałczyński (59. Kowalski), B. Abbott, Szadłowski, Marciniak - Popieliński, H. Szymczak (71. Marcin Pałczyński).
Żółte kartki: Czarnecki, 19. - faul, Matusiak, 72. - faul, Kowalski, 85. - faul, Bednarski, 90+3. - opóźnianie wznowienia gry.

Sędziował: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz), asystenci: Pokorski, Mateusiak.

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Owsianny, R. Kanik, Dąbrowski.
Łokietek Petrokan: Ciesielski, Kapeliński, Sz. Bołkowiec, Trzeciak.

Oba gole padły w pierwszej połowie. Najpierw trafili goście, za sprawą Billy Abbota, który wykorzystał rzut karny (jedenastka podyktowana za faul Skibińskiego na Szymczaku). Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą, a do remisu doprowadził Jakub Witucki.