Rynkiewicz arbitrem pucharowego starcia

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej podało na swojej stronie internetowej nazwiska arbitrów, którzy w weekend poprowadzą mecze rundy wstępnej Pucharu Polski.

Na tym szczeblu rozgrywek jest Unia Solec Kujawski, która wyeliminowała w fazie przedwstępnej drugoligowy MKS Kluczbork, wygrywając na własnym boisku 2:1. Rywalem Unii będzie ligowy przeciwnik, Sokół Kleczew, który dopiero po serii rzutów karnych pokonał innego drugoligowca, Zagłębie Sosnowiec.

Arbitrem pojedynku w Kleczewie będzie Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry, który prowadzi mecze T-Mobile Ekstraklasy, I ligi oraz II ligi. Na liniach pomogą mu Marek Arys i Kamil Arys. Początek pojedynku o 17.00. Dwa inne mecze rundy wstępnej Pucharu Polski poprowadzą sędziowie z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Marcin Liana (Żnin) będzie rozjemcą pojedynku Olimpia Elbląg - Radomiak Radom (sobota, 18.00), zaś mecz Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg (sobota, 17.00), jako główny sędziować będzie Adam Lyczmański (Bydgoszcz).