Tarnovia zbyt mocna dla Unii

Unia Drobex Solec Kujawski nadal nie może wygrać meczu w III lidze. W sobotnim pojedynku jedenastej serii spotkań, solecki zespół przegrał na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne 1:4.

Wydarzeniem sobotniego meczu w Tarnowie Podgórnym, był debiut na ławce trenerskiej w zespole gospodarzy Piotra Reissa. Były napastnik Lecha Poznań, na dwa dni przed pojedynkiem z Unią zgodził się przejąć zespół. W drużynie Unii, nadal nie mógł zagrać bramkarz Dominik Ostrowski, który nadal narzeka na uraz, jakiego tydzień temu nabawił się na treningu. Między słupkami, podobnie, jak w meczu z Sokołem Kleczew, stanął Mikołaj Napierała. Poza składem soleckiego zespołu znalazł się Robert Jurek.

Gospodarze mieli przewagę od pierwszych minut, ale dopiero w samej końcówce pierwszej połowy, udało im się skierować piłkę do siatki soleckiej. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mańczak, a po zamieszaniu w polu karnym, bramkę strzelił Kamil Bździel. W doliczonym czasie gry, soleckiej ekipie udało się wyrównać. Błąd defensywy Tarnovii wykorzystał Damian Mikołajczyk.

Podobnie wyglądał obraz gry w drugich trzech kwadransach. Paradoksalnie, stracony gol na 2:1, podbudował drużynę trenerów Bednarka i Góreckiego. W 54. minucie, dośrodkował Artur Grządzielewski, a do siatki piłkę skierował Arkadiusz Trzciński. Od tego momentu, goście zaczęli śmielej i odważniej atakować bramkę Brzuśkiewicza. Bramkarz Tarnovii nie dał się jednak zaskoczyć. Miejscowi dopiero w samej końcówce ustalili wynik meczu. Napierała wyjmował piłkę z siatki po strzałach Dylewskiego i Trzcińskiego, którzy pewnie poradzili sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - sezon 2014/2015 - 11. kolejka - 11.10.2014 r.
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Unia Drobex Solec Kujawski 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kamil Bździel 43. - asysta Mańczak, 1:1 Damian Mikołajczyk 45+1. - bez asysty, 2:1 Arkadiusz Trzciński 54. - asysta Grządzielewski, 3:1 Bartosz Dylewski 83. - bez asysty, 4:1 Arkadiusz Trzciński 90+1. - bez asysty.
Widzów: 250.

Tarnovia (trener Piotr Reiss): Brzuśkiewicz - Dorna, Scherfchen, Jankowski, Połczyński - Niemczyk (78. Maćkowiak), Trzciński, Kowal (53. Gregorek), Bździel, Mańczak (72. Dylewski) - Grządzielewski (85. Kubicki).