Trzecioligowe zmiany

Już w najbliższy weekend startują rozgrywki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, tymczasem w szeregach trzecioligowców doszło do zmian w liście drużyn.

Wszystko przez poniedziałkową decyzję Wielkopolskiego ZPN, który przyznał licencję na grę na tym szczeblu rozgrywek poznańskiej Warcie. Już wiadomo, że zespół ze stolicy Wielkopolski zastąpi w tych rozgrywkach Calisię, która sama wycofała się z rywalizacji na tym szczeblu rozgrywek. Tym samym, poznański klub zastąpi w terminarzu ekipę z Kalisza, która została w nim wcześniej ujęta.

Liga startuje w najbliższy weekend.

Zmiany w lidze w przyszłym sezonie
Tymczasem, jak udało się ustalić dziennikarzom Magazynu Piłkarz i portalu Pogoni Mogilno, rozgrywki III ligi zostaną w przyszłym sezonie zmniejszone z osiemnastu do szesnastu zespołów. Oznacza to spadek pięciu lub sześciu drużyn. Najlepszy zespół ligi, powalczy w dodatkowym barażu o prawo występu na szczeblu II ligi.