Trzy punkty po wielkiej nerwówce

Udana inauguracja nowego sezonu III ligi w Solcu Kujawskim. Unia wygrała przed własną publicznością z Pogonią Mogilno 2:1, choć emocji i kontrowersji nie zabrakło.

O pierwszej połowie tego spotkania, podopieczni trenera Grzegorza Wódkiewicza chcieliby z pewnością zapomnieć. Zdecydowanie więcej z gry mieli goście, którzy groźniej atakowali bramkę Dominika Ostrowskiego i już w dziewiątej minucie, wyszli na prowadzenie, po strzale Karola Koplińskiego. Pogoń dalej groźnie atakowała bramkę gospodarzy i mogła podwyższyć wynik, ale piłka po uderzeniu Kędziory odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Następnie, niewiele pomylili się Kopliński oraz Szal, który uderzał z rzutu wolnego. Gospodarze oddali w pierwszych trzech kwadransach zaledwie trzy strzały na bramkę Pogoni.

Drugie trzy kwadranse były już zdecydowanie lepsze dla Unii. Do remisu doprowadził w 57. minucie, Damian Mikołajczyk, który wykorzystał dogranie partnera i strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki Waneckiego. Parę minut później, po faulu w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę, a jej pewnym wykonawcą okazał się Adam Wiśniewski. Kto wie jednak, jak potoczyłyby się wydarzenia w tym okresie gry, gdyby gola strzelił Makowiecki (kapitalna parada Ostrowskiego), a następnie arbiter nie podyktował rzutu karnego dla gości, gdy piłkę ręką z własnej bramki wybijał Ruciński, uznając, że wcześniej to zawodnik Pogoni pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędziowie wprowadzali w grze zespołów sporą nerwowość, a w całym meczu pokazali aż dziewięć żółtych kartek. Gospodarze mogli w doliczonym czasie gry podwyższyć wynik, ale po akcji zmienników, strzał Spalińskiego obronił Wanecki.

1. kolejka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - 9.08.2014 r.
Unia Solec Kujawski - Pogoń Mogilno 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Karol Kopliński 9., 1:1 Damian Mikołajczyk 57., 2:1 Adam Wiśniewski 64. - karny.
Widzów: ok. 250.

UNIA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Ostrowski - R. Jurek, A. Wiśniewski, Ruciński, Tomaszek - Raczyński, Kubacki (79. Spaliński), Nytko (73. Stypczyński), R. Kanik - Błaszczak (49. A. Wódkiewicz), Mikołajczyk (74. Matuszak).
Żółte kartki: A. Wódkiewicz, 88. - faul, Tomaszek, 90+2. - niesportowe zachowanie.

POGOŃ (trener Wiesław Borończyk): Wanecki - Duszyński, K. Szal, Krajnyk, Jagielski - Kopliński, Maciejewski, Malczewski (77. Łuczak), Makowiecki (59. Zdrojewski) - Mrówczyński, Kędziora.
Żółte kartki: Krajnyk, 38. - faul, Kopliński, 38. - odkopnięcie piłki po gwizdku, K. Szal, 66. - faul, Mrówczyński, 66. - krytykowanie decyzji sędziowskich, Kędziora, 82. - próba oszukania sędziego, Zdrojewski, 90+2. - niesportowe zachowanie.

Sędziował: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek), asystenci: Łukasz Zasada, Rafał Borkiewicz. Obserwator: Piotr Woźny (Poznań).