Trzy punkty z Włocłavią

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski od zwycięstwa rozpoczęli ligowe zmagania w 2016 roku. Podopieczni Roberta Bednarka, jak najbardziej zasłużenie pokonali na własnym boisku zamykającą tabelę Włocłavię.

W soleckiej drużynie zadebiutował pozyskany z Wdy Świecie, Damian Szczukowski. W pierwszej połowie, gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale zabrakło im skuteczności. Dwukrotnie gości od straty gola uratowały: słupek i poprzeczka, a po jednym ze strzałów, defensorzy Włocłavii wybili piłkę z linii bramkowej.

Oba gole dla Unii//Drobex padły po przerwie. W 59' minucie, Kamil Nytko pewnie wykorzystał rzut karny, a już w samej końcówce po podaniu Dawida Janickiego, trafił Sebastian Pacek, dla którego był to już siedemnasty gol w tym sezonie ligowym. Goście najlepszą okazję mieli w ostatnim kwadransie spotkania, jednak Mateusz Skibiński obronił rzut karny, wykonywany przez Przemysława Markiewicza.

Jednocześnie, Unia wykorzystała potknięcie ROL.KO Konojady, które tylko zremisowało z Piastem Złotniki Kujawskie 1:1 (1:1). Bydgoski Chemik, który pokonał na własnym boisku Chełminiankę 3:0 (2:0).

W tabeli liderem jest co prawda ROL.KO (38 pkt.), a Unia/Drobex i Chemik mają po 37 pkt.

IV LIGA - 17. KOLEJKA - 19.03.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kamil Nytko 59. - karny, 2:0 Sebastian Pacek 86. - asysta Dawid Janicki.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - Szczukowski, D. Paczkowski, Parzyszek, Kacprzak - R. Kanik (55. Pacek), Żurowski, Moranowski (69. Środa), Nowak (81. A. Olszanowski) - K. Nytko - D. Janicki (86. Jędrzejewski).

WŁOCŁAVIA (trener Jarosław Grzesiak): Litka - Wiśniewski, Gralak, Kuciński, Olszewski - Wojciechowski, Lewandowski, Jaroszewski, Markiewicz (75. Siedlecki) - Tyrajski (63. Sawirski), Zuzo.

SĘDZIOWAŁ: Rafał Podlewski (Izdebno), asystenci: Marcin Liana, Piotr Kośmider.