Unia/Drobex w 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN

Podopieczni Roberta Bednarka wywalczyli dzisiaj awans do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Wicelider IV ligi wygrał wyjazdowy mecz z Budowlanym KS Bydgoszcz 2:1 (2:1).

Bydgoszczanie objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy z rzutu karnego trafił Maciej Sieradzki. Unici odpowiedzieli po pół godzinie gry. Do remisu doprowadził Tomasz Dąbrowski, a tuż przed przerwą zwycięskiego - jak się później okazało - gola strzelił Daniel Katerla.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU BYDGOSZCZ - III RUNDA - 21.09.2016 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Maciej Sieradzki 22. - karny, 1:1 Tomasz Dąbrowski 37., 1:2 Daniel Katerla 44.

BUDOWLANY KS (trener Zbigniew Sieradzki): Zalewski - Bołdzan (6. Dusza), Leśny, Kostkowski, Włodarczyk - Zagórski, Szalla, Muszyński (78. Góralski), Gronkowski (65. Karolak) - Sieradzki, Dudzik.
Żółte kartki: Gronkowski, Sieradzki.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Owsianny - A. Kacprzak (46. Ł. Nowak), Adamenko, Żurowski, Katerla - A. Olszanowski, Witucki (59. Pekowski) - Czachorowski (46. R. Kanik), Dąbrowski, Moranowski (77. Bleja) - Ernest.
Żółte kartki: A. Olszanowski, Witucki.

Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin), asystenci: Mateusiak (Szubin), Hak (Królikowo).

Ławka rezerwowych
Budowlany KS: Steltmann, Pobutkiewicz.
Unia/Drobex: Skibiński, Jędrzejewski.

Obok Unii/Drobex, awans do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa wywalczyły także: Polonia Bydgoszcz, Pomorzanin Serock, Wda II Świecie/Strażak Przechowo, Pogoń Mogilno, Chemik Bydgoszcz i Unia Janikowo (z podokręgu Bydgoszcz). Z podokręgu Toruń awansowały Naprzód Jabłonowo Pomorskie, Mustang Ostaszewo, TKP Elana Toruń i Iskra Ciechocin. W przyszłą środę poznamy cztery drużyny, które wywalczą awans w podokręgu Włocławek.