Unia/Drobex wraca z kompletem punktów z Aleksandrowa Kujawskiego!

Podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia. W sobotnim meczu 16. kolejki IV ligi, Unia/Drobex wygrała na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski 2:0 (0:0).

Po wygranej w Aleksandrowie Kujawskim, piłkarze Unii/Drobex w ligowej tabeli zajmują czwartą pozycję. W dorobku mają 34 punkty - tyle samo, co druga Chełminianka (dzisiaj wygrała 5:3 z Piastem Złotniki Kujawskie, ale w zanadrzu ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Łokietkiem Brześć Kuj., który odbędzie się na wiosnę) i trzecia Kujawianka Izbica Kujawska, która dzisiaj zremisowała na wyjeździe z Legią Chełmża.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 16. KOLEJKA - 12.11.2016 R.
ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Wojciech Ernest 55. - asysta Maksim Adamenko, 0:2 Łukasz Nowak 74. - asysta Norbert Czachorowski.

ORLĘTA (trener Wiesław Borończyk): Migdalski - Czułkowski, Smieszny, Żbikowski, Nowicki - Mariusz Żywica (46. Sąsała), Brzeziński, Młodzieniak, Ł. Witucki - Majchrzak (79. A. Nowicki), Rutecki (65. Matuszak).

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - A. Kacprzak, Adamenko, Żurowski, Katerla (87. Jędrzejewski) - Moranowski (60. Czachorowski), Witucki - R. Kanik, Dąbrowski, Nowak (81. K. Nytko) - Ernest.
Żółta kartka: A. Kacprzak.

Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin), asystenci: P. Oparczyk (Zamość), Hak (Królikowo).

Orlęta: Kościelecki, Cięgotura, Maciusiewicz, Wojnowski.
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Pekowski, A. Olszanowski.

Oba gole padły w drugiej połowie. Najpierw, po podaniu Adamenki bramkarza gospodarzy pokonał Ernest, a w ostatnim kwadransie, wynik spotkania ustalił Nowak, którego idealnym podaniem obsłużył Czachorowski.

Dla Unii/Drobex było to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie, a bilans spotkań wyjazdowych w wykonaniu unitów to siedem zwycięstw, jeden remis i jedna porażka (bramki 22:5).