Unia/Drobex wygrała w Brodnicy!

Podopieczni Roberta Bednarka w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę na własnym stadionie w meczu ze Startem Warlubie. W sobotnim pojedynku 10. kolejki IV ligi, unici wygrali na wyjeździe ze Spartą Brodnica.

IV LIGA - 10. KOLEJKA - 1.10.2016 R.
SPARTA BRODNICA - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Łazowski 10. - samobójcza, 0:2 Michał Żurowski 59. - karny.

SPARTA (trener Dariusz Koprowski, Waldemar Jarzyński): Szreiber - Brzózka, Sosnowski, Śnieć (52. Kaźmierczyk), Rupiński (78. A. Wiśniewski) - Zalewski, Łazowski (70. Ratkowski), Janczak, Klonowski (56. Sz. Ciechowski) - Ł. Ciechowski, Pacek.
Żółte kartki: Śnieć, Sz. Ciechowski.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - A. Kacprzak, Adamenko, Pekowski, Katerla (89. Jędrzejewski) - Czachorowski (74. Moranowski), Dąbrowski (55. Ł. Nowak) - R. Kanik, Żurowski, Witucki - Ernest (86. Bleja).
Żółte kartki: Katerla.

Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: P. Oparczyk (Zamość), Semrau (Białe Błota).

Sparta: Rentflejsz, Sugalski.
Unia/Drobex: Owsianny, K. Nytko, A. Olszanowski.

Goście pierwszego gola strzelili w 8. minucie, a po dośrodkowaniu Ernesta jeden z obrońców Sparty niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i pokonał bramkarza brodniczan. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Michał Żurowski, który wykorzystał rzut karny.