Unia/Drobex zaczyna walkę o obronę trofeum

Przed tygodniem, Unia/Drobex wygrała z bydgoskim Chemikiem na jego boisku 4:0. Wówczas był to jednak tylko mecz kontrolny. Dzisiaj oba zespoły zmierzą się w pojedynku 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Dla obu zespołów, pojedynek w Pucharze Polski będzie dobrym przetarciem przed rozpoczynającymi się w przyszły weekend rozgrywkami ligowymi. Faworyta pojedynku trudno wskazać. Chemik to aktualny lider tabeli w grupie pierwszej V ligi, mający przewagę ośmiu punktów nad drugim w rozgrywkach Naprzodem Jabłonowo Pomorskie i przez wielu zespół trenera Piotra Gruszki (w poprzednim roku szkoleniowiec Unii Solec), jest wskazywany jako główny kandydat do awansu na boiska czwartoligowe.

Unici mają za sobą bardzo dobry okres sparingowy, bo w żadnym ze sparingów nie doznali porażki. W zespole doszło do sporych zmian kadrowych, które mają przynieść drużynie Roberta Bednarka jeden cel - utrzymanie miejsca w szeregach trzecioligowców na nowy sezon. Jednak walka w Pucharze Polski również zobowiązuje, bowiem Unia broni trofeum, które wywalczyła przed rokiem po zwycięstwie w finale nad czwartoligowym Lechem Rypin.

Sobotni pojedynek na stadionie na Glinkach w Bydgoszczy sędziować będzie Sławomir Winiecki (Zamość), a na liniach będą mu asystować Ariel Gacka (Bydgoszcz) i Paweł Oparczyk (Zamość). Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o 12.00.