Unia/Drobex zwycięska w Kruszwicy!

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski sięgnęli po kolejny komplet punktów w IV lidze. W meczu 12. kolejki, unici pokonali na wyjeździe Gopło Kruszwica 3:1 (1:1).

Solecki zespół odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Jabłońskiego. Mimo zwycięstwa, martwi to, że w meczu z Wisłą Nowe w najbliższy weekend (sobota, 13.00) nie zagra Jakub Witucki, który w Kruszwicy został ukarany czwartą żółtą kartką.

IV LIGA - 12. KOLEJKA - 15.10.2016 R.
GOPŁO KRUSZWICA - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Miłosz Losik 37., 1:1 Łukasz Nowak 44., 1:2 Wojciech Ernest 48., 1:3 Tomasz Dąbrowski 85.

GOPŁO (trener Dawid Żurawski): Michalak - Jurkiewicz, Kaniewski, Kostrzak, Kotecki (81. Linowski) - Rzewucki, Losik (72. Myśliwy), Marczyński (81. Burdziński), Kurtysiak (81. Wojtarski) - Ruta, Kruszczyński.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Adamenko, Pekowski (84. Moranowski), Żurowski, Katerla - Czachorowski (66. A. Kacprzak), Witucki - R. Kanik, K. Nytko (66. Dąbrowski), Nowak - Bleja (46. Ernest).
Żółta kartka: Witucki.

Sędziował: Dariusz Orzechowski (Brodnica), asystenci: Wysocki (Rypin), Ronkiewicz (Brodnica).

Ławka rezerwowych
Gopło: Pestka, Dziwnik, Skalski.
Unia/Drobex: Owsianny, Jędrzejewski, A. Olszanowski.

Gospodarze prowadzili od 37. minuty i trafieniu Losika. Odpowiedź Unii była błyskawiczna. Piłkę w pole karne zagrał Bleja, a do remisu doprowadził Nowak. Po przerwie, przewagę uzyskali goście. Już w pierwszej groźniejszej ofensywnej akcji strzelili drugiego gola. Po uderzeniu z rzutu wolnego Kamila Nytki, piłka zatrzymała się na poprzeczce, ale skuteczną dobitką popisał się Ernest, który wszedł na boisko od początku drugiej połowy. Wynik spotkania ustalili zmiennicy. Po podaniu Kacprzaka, zwycięstwo unitom przypieczętował Dąbrowski.