Wygraliśmy z Wisłą Nowe!

Nieprawdopodobny przebieg miało spotkanie 13. kolejki IV ligi w Solcu Kujawskim. Unia/Drobex dwukrotnie przegrywała w meczu z Wisłą Nowe, a mimo to odwróciła losy pojedynku i ostatecznie wygrała z beniaminkiem!

Bohaterem spotkania został Tomasz Dąbrowski. To jego trafienie w 79. minucie zaważyło o zwycięstwie soleckiego zespołu w tym spotkaniu.

IV LIGA - 13. KOLEJKA - 22.10.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WISŁA NOWE 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Pokora 30. - asysta Górski, 1:1 Piórek 43. - samobójcza, 1:2 Reszke 62. - dobitka strzału Wojciechowskiego, 2:2 Ernest 74., 3:2 Dąbrowski 79.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Adamenko, Czachorowski (46. Ernest), Pekowski, A. Kacprzak - Żurowski, Katerla - R. Kanik, K. Nytko (62. Moranowski), Ł. Nowak (90+1. A. Olszanowski) - Dąbrowski.
Żółte kartki: Adamenko, Nowak, Pekowski.

WISŁA (trener Mariusz Gralak): Wiśniewski - Torłop (24. Kopiński, 81. Elminowski), Filip, Ziółkowski, Wojciechowski - Piórek, Górski, Reszke (89. Kruczkowski), Sadowski (81. Rybiński) - Horna, Pokora.
Żółte kartki: Pokora, Kopiński, Piórek, Reszke.

Sędziował: Rafał Kosek (Bydgoszcz), asystenci: Dorn (Bydgoszcz), Ł. Reinowski (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Jędrzejewski.
Wisła: Chmielecki, Bąk.

Goście dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie. Najpierw po pół godzinie gry, gdy centrę z rzutu wolnego Górskiego na gola zamienił Pokora. Miejscowi wyrównali tuż przed przerwą, kiedy własnego bramkarza pokonał Piórek. Jednak wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się w ostatnich trzydziestu minutach. Najpierw, po raz drugi prowadzili przyjezdni. Po uderzeniu Wojciechowskiego, piłkę do siatki skierował Reszke. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Ernesta i Dąbrowskiego, który wykończył kontrę.

Dzięki zwycięstwu nad Wisłą, Unia/Drobex została nowym wiceliderem tabeli. Ma w dorobku 28 punktów, tyle samo co prowadząca Pogoń Mogilno, która wczoraj pokonała na własnym stadionie Start Warlubie 3:0 (1:0).