Wygrywamy ze Startem! Unia/Drobex liderem tabeli!

26. kolejka IV ligi fantastycznie ułożyła się dla Unii/Drobex Solec Kujawski. Nie dość, że swoje mecze przegrały dzisiaj Pogoń Mogilno i Kujawianka Izbica Kujawska, to unici odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Start Warlubie 1:0 (0:0).

Po cennym komplecie punktów wywalczonym w Warlubiu, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Po 26. kolejkach, unici mają nad Pogonią dwa, a nad Kujawianką trzy punkty przewagi.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 26. KOLEJKA - 3.05.2017 R.
START WARLUBIE - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Piotr Żurek 77. - asysta Krystian Born.

START (trener Marcin Stoppel): Kuczmiński - Adamczyk, J. Dreszler, Barszczewski, Balewski - Śmietanko, Manthey, Simson, Klimek - Fafiński (56. Ceyer), Binerowski.
Żółta kartka: Balewski, 65. - faul.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Katerla, A. Kacprzak - Żurek, Plakhtyr - Dąbrowski (62. Zieliński), K. Nytko (73. Czachorowski), Born (84. Moranowski) - Ernest (90+1. Kruszczyński).
Żółta kartka: Plakhtyr, 34. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Jankowski (Włocławek), Borkiewicz (Włocławek).

Start: Rutkowski, Bojanowski, Oparka, Reise, Zarembski, M. Dreszler.
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, R. Kanik.

Trener Unii/Drobex nie mógł dzisiaj skorzystać z usług pauzującego za ósmą żółtą kartkę w tym sezonie Jakuba Wituckiego. Do wyjściowej jedenastki, po przymusowej pauzie za cztery żółte kartki powrócili za to Yevhen Shapoval i Piotr Żurek

I to właśnie Żurek strzelił gola na wagę trzech punktów dla Unii/Drobex. W 77. minucie, najwyżej wyskoczył do piłki, którą z rzutu rożnego dośrodkował Krystian Born i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Solecki zespół wygrał jedenasty mecz w tym sezonie w delegacji.

W 27. kolejce IV ligi, soleccy piłkarze u siebie zmierzą się w najbliższą sobotę ze Spartą Brodnica (14.00., w rundzie jesiennej 2:0 dla Unii).