Wyraźna porażka we Wronkach

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski wracają do domu bez punktów z wyjazdowego starcia we Wronkach. Lech II okazał się zbyt silny i strzelił trzy gole, nie tracąc żadnego.

W porównaniu do wygranego meczu w Świeciu, trener Lecha II miał do dyspozycji zawodników z pierwszego składu. W wyjściowej jedenastce postawił na sześciu z nich. W bramce, miejsce Mateusza Lisa zajął Maciej Gostomski, a w składzie pojawili się także Szymon Drewniak, Węgier David Holman, Krystian Sanocki, Niklas Zulciak oraz Maciej Wilusz. Trener Kniat postawił także na Mariusza Woźniaka, który zajął miejsce Jakuba Serafina i Tomasza Dejewskiego. On na środku obrony zastąpił Wiktora Witta.
Na korekty w wyjściowym zestawieniu zdecydował się także trener soleckiej Unii. Robert Bednarek zdecydował się na występ na środku obrony, wraz z Łukaszem Rucińskim, co oznaczało przesunięcie do drugiej linii Mikołaja Grzelczaka. Do jedenastki powrócił także Radosław Kanik, który zagrał za Jacka Podgórskiego.

Początek pojedynku to optyczna przewaga zespołu gospodarzy. Lechici mieli serię rzutów rożnych, jednak jak zapowiadał przed meczem II trener Unii/Drobex, Artur Górecki - solecki zespół przygotowywał się do tego meczu pod kątem stałych fragmentów gry. I rzeczywiście, po dośrodkowaniach Drewniaka niewiele wynikało. Solecka defensywa nie dawała się zaskoczyć. Już w 7. minucie, po stracie Drewniaka, kontrę wyprowadził Łukasz Nowak, ale uderzył zbyt lekko i wprost w dobrze ustawionego w bramce Gostomskiego. Podobna akcja była kilkanaście minut później. Ponownie uderzał Nowak i znów Gostomski nie dał się zaskoczyć. Lech II groźnie atakował zwłaszcza za sprawą duetu Sanocki - Zulciak. Między słupkami Unii znakomicie spisywał się Ostrowski, choć najbliżej pokonania bramkarza gości w pierwszej połowie był Holman, ale uderzył minimalnie obok słupka soleckiej bramki. Gospodarze swojego dopięli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Drewniaka, najwyżej do piłki wyskoczył Wilusz i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Po przerwie, przewaga gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna. Efektem tego dwa kolejne gole. Najpierw, podanie Sanockiego na bramkę zamienił Kurbiel, a następnie po asyście Klichowicza trafił Zulciak. W końcówce, po faulu na Juchaczu, arbiter wskazał na jedenasty metr, ale strzał Rogali obronił Ostrowski.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - sezon 2014/2015 - 20. kolejka - 28.03.2015 r.
LECH II POZNAŃ - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciej Wilusz 45+1. - asysta Szymon Drewniak, 2:0 Piotr Kurbiel 71. - asysta Krystian Sanocki, 3:0 Niklas Zulciak 82. - asysta Mateusz Klichowicz.
Widzów: 100.

LECH II (trener Patryk Kniat): Gostomski - Rogala, Dejewski, Wilusz, Drewniak - Orłowski, Woźniak (74. Rymar), Zulciak (81. Fontowicz), Holman (62. Klichowicz) - Sanocki (87. Juchacz), Kurbiel.
Żółte kartki: Zulciak, 11. - faul.

UNIA/DROBEX (trenerzy Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - Stypczyński, Ruciński, R. Bednarek, A. Kacprzak - Raczyński, Ikegami, M. Grzelczak, R. Kanik (82. Chmiel), Ł. Nowak - D. Janicki (59. Podgórski).
Żółte kartki: R. Bednarek, 33. - faul.

Sędziował: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz), asystenci: Daniel Mateusiak, Marcin Wódkowski. Obserwator: Kazimierz Purcelewski (Lipno).