Z Naprzodem bez Plakhtyra [raport kartkowy]

Bez ukraińskiego pomocnika Dmytro Plakhtyra będą musieli radzić sobie piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski w sobotnim, wyjazdowym meczu z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

[SPRAWDŹ: STATYSTYKI INDYWIDUALNE GRACZY UNII/DROBEX SOLEC KUJAWSKI W SEZONIE 2016/2017 IV LIGI]

Radość ze zwycięstwa i awansu do III ligi po ubiegłotygodniowym meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski (2:0) była wielka. Jednak trener Krzysztof Jabłoński w kończącym sezon ligowy pojedynku w Jabłonowie Pomorskim (sobota, 17.00), będzie musiał dokonać wymuszonej zmiany w wyjściowej jedenastce.

W starciu z Naprzodem zabraknie bowiem Dmytro Plakhtyra. Ukraiński defensywny pomocnik został ukarany w poprzedniej kolejce czerwoną kartką. To była dopiero czwarta taka sytuacja w tym sezonie ligowym (wcześniej czerwonymi kartkami byli karani Wojciech Ernest, Jakub Witucki i Artur Olszanowski - wszyscy w rundzie jesiennej).

Jednocześnie na żółte kartki musi uważać dwóch zawodników. To kapitan zespołu, Daniel Katerla oraz Kamil Nytko. Obaj mają na swoim koncie po trzy żółte kartki.