Zespół A-klasy rywalem Unii/Drobex w Pucharze Polski

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek ligowych, zaplanowano rozegranie spotkań 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego.

Rywalem IV-ligowej Unii/Drobex Solec Kujawski będzie zespół Kujawiaka Kruszyn. To drużyna, która obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli włocławskiej A-klasy, po rozegraniu trzynastu kolejek (bilans siedem zwycięstw, trzy remisy, trzy porażki). Jednocześnie ustalono, że w ćwierćfinale, lepszy w tej parze zmierzy się ze zwycięzcą meczu Mień Lipno - Wda Świecie. Drużyna ze Świecia, której trenerem jest były szkoleniowiec soleckiego klubu Grzegorz Wódkiewicz, broni trofeum wywalczonego w poprzednim sezonie.

Gospodarzem meczu (w tej fazie rozgrywane jest tylko jedno spotkanie), będzie zespół występujący w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku, gdy grają zespoły z tej samej klasy rozgrywkowej (są cztery takie pary), jako gospodarz wystąpi ta drużyna, która podczas losowania miała przyporządkowany niższy numer.

1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Sobota, 12 marca 2016 r.