Znamy plan przygotowań do dalszej części ligi

Od 14 stycznia, piłkarze trzecioligowej Unii/Drobex Solec Kujawski wznawiają zajęcia do drugiej części trzecioligowych rozgrywek. W planach jest także rozegranie kilku gier kontrolnych. Pierwszą ligową kolejkę w nowym roku, drużyny rozegrają 14 marca.

Unię wówczas czekać będzie pojedynek na własnym boisku z Unią Swarzędz (w rundzie jesiennej w Swarzędzu, solecki zespół przegrał aż 1:6). Poznaliśmy tymczasem więcej informacji dotyczących okresu przygotowawczego do dalszej części ligi.

Drużyna na pierwszym treningu spotka się 14 stycznia, a odbywać się one będą na sali i w siłowni, poza tym zaplanowano także zajęcia fitness. Niespełna dwa tygodnie później, Unia zagra w pierwszym meczu sparingowym z czwartoligową Notecianką Pakość. Podopieczni trenerów Roberta Bednarka i Artura Góreckiego rozegrają w zimowym okresie przygotowawczym w sumie siedem sparingów, a wszystkie odbędą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią (wiadomo, że solecki zespół będzie korzystał z takiego obiektu w Bydgoszczy przy ulicy Słowiańskiej 7). Szczegółowy plan sparingów prezentujemy niżej.

Jak się dowiedzieliśmy, niemal przesądzone są zmiany kadrowe w zespole. Sztab szkoleniowy na pewno będzie rozmawiał z tymi graczami, którzy już są w klubie oraz potencjalnymi wzmocnieniami, bowiem takowe są niemal przesądzone.

PLAN SPARINGÓW UNII/DROBEX SOLEC KUJAWSKI W ZIMOWYM OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM
31.01.2015 r., godzina 12.00. [sobota]: Unia/Drobex Solec Kujawski - Notecianka Pakość (Bydgoszcz, ul. Słowiańska 7)
7.02.2015 r., godzina 11.00. [sobota] Nielba Wągrowiec - Unia/Drobex Solec Kujawski (Wągrowiec)
11.02.2015 r., godzina 20.15. [środa] Unia/Drobex Solec Kujawski - Szubinianka Szubin (Bydgoszcz, ul. Słowiańska 7)