Zwycięstwo w pierwszym sparingu!

W pierwszym spotkaniu kontrolnym zimowego okresu przygotowawczego, piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski wygrali w Toruniu, z III-ligową TKP Elaną 4:1 (2:0).

Dla obu ekip, po rozpoczęciu okresu przygotowawczego była to pierwsza gra kontrolna. W drużynie z Solca Kujawskiego zagrało dzisiaj aż siedmiu testowanych zawodników. Podobna sytuacja jest w Elanie, tam dzisiaj trener Cyrak testował podczas pierwszego sparingu czterech graczy, a poza tym w kadrze zagrali przede wszystkim młodzi zawodnicy.

[ZOBACZ GALERIĘ: ELANA TORUŃ - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI W OBIEKTYWIE GRZEGORZA OLKOWSKIEGO]

Solecki zespół wygrał 4:1, a gole dla Unii/Drobex strzelili w pierwszej połowie Oliwer Moranowski i Krystian Bleja, a po przerwie także Radosław Kanik i Daniel Katerla, natomiast Elana odpowiedziała jedynie golem strzelonym przez Adama Zawieruchę.

Unici w przyszłą sobotę rozegrają drugą grę kontrolną, a ich rywalem będzie inny trzecioligowiec - Wda Świecie (12.00., stadion w Świeciu).