Bardzo ważna wygrana w Nowem!

Na cztery kolejki przed końcem sezonu IV ligi, to Unia/Drobex Solec Kujawski jest na czele ligowej tabeli. Solecki zespół pokonał na wyjeździe Wisłę Nowe 4:3 (3:2) w najciekawszym meczu 30. kolejki i umocniła się na prowadzeniu w rozgrywkach.

Dla Unii/Drobex bardzo ważne były też mecze rywali, z którymi walczą o awans do III ligi. Zarówno Kujawianka Izbica Kujawska, jak i Pogoń Mogilno zgubiły dzisiaj w delegacji punkty. Izbicki zespół zremisował na wyjeździe z Unią Janikowo 2:2 (0:0), zaś mogilnianie bezbramkowo zremisowali ze Startem Warlubie. To oznacza, że po 30. kolejkach, solecki zespół ma w tabeli cztery punkty przewagi nad Kujawianką i sześć nad trzecią Pogonią.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 30. KOLEJKA - 27.05.2017 R.
WISŁA NOWE - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 3:4 (2:3)
Bramki: 0:1 Kamil Zieliński 5. - asysta Kamil Nytko, 0:2 Daniel Katerla 34. - asysta Kamil Nytko, 1:2 Jarosław Kopiński 39. - bez asysty, 2:2 Mikołaj Pankowski 41. - asysta Maciej Koczur, 2:3 Krystian Born 45+1. - asysta Kamil Nytko, 3:3 Maciej Koczur 71. - z rzutu wolnego, 3:4 Jakub Witucki 87. - z rzutu karnego.

WISŁA (trener Mariusz Gralak): Mat. Wiśniewski - Ziółkowski (74. Chojnacki), Pankowski, Filip, Wojciechowski - Pokora (81. Delengowski), M. Sadowski (66. Piórek), Koczur, Reszke - Horna, Kopiński (83. W. Sadowski).
Żółte kartki: Pankowski, Reszke, Horna, Koczur, Pokora.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Żurek, A. Kacprzak - Witucki, Plakhtyr (90+2. Moranowski) - Katerla, K. Nytko (74. Kruszczyński), Born (81. Czachorowski) - Zieliński (69. Ernest).
Żółte kartki: Plakhtyr, Karbowski.

SĘDZIOWAŁ: Marcin Wódkowski (Bydgoszcz), asystenci: Nowicki (Solec Kujawski), Kamzelewski (Białe Błota).

Ławka rezerwowych
Wisła: Karczerzewski, Zimny.
Unia/Drobex: Owsianny, R. Kanik, Gręzicki.

Trener Krzysztof Jabłoński nieco inaczej ustawił wyjściową jedenastkę. Przede wszystkim, na ławce rezerwowych rozpoczął mecz Wojciech Ernest, a w ataku rozpoczął spotkanie Kamil Zieliński. Do wyjściowego składu powrócił Dmytro Plakhtyr, którego zabrakło przed tygodniem w starciu z Gopłem Kruszwica.

Sam mecz był niezwykle emocjonujący i dramatyczny. Pojedynek świetnie rozpoczęli goście, którzy po pół godzinie gry prowadzili 2:0. Najpierw, już w 5. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Nytko, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Zieliński, zaś w 34. minucie prowadzenie gości podwyższył kapitan Daniel Katerla, który wykorzystał zagranie Nytki. Wiślacy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Skibińskiego najpierw pokonał Jarosław Kopiński, a następnie Mikołaj Pankowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Koczura. Jednak tuż przed przerwą, goście odzyskali prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Krystian Born, a swoją trzecią asystę w tym meczu zaliczył Nytko.

Po przerwie, również nie brakowało emocji. Gospodarze ponownie doprowadzili do remisu, a to za sprawą Koczura, który w 71. minucie popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Decydujące słowo należało jednak do gości. W 87. minucie, Patryk Chojnacki sfaulował w polu karnym Michała Kruszczyńskiego, a jedenastkę wykorzystał Jakub Witucki.

W 31. kolejce, Unia/Drobex zagra przed własną publicznością z Legią Chełmża (sobota, 12.00). Legioniści dzisiaj nadrobili zaległości i w zaległym spotkaniu z 26. kolejki pokonali Łokietka Petrokan Brześć Kujawski 5:1 (2:0).