Kolejne dwa sparingowe zwycięstwa

Za piłkarzami trzecioligowej Unii/Drobex Solec Kujawski dwa kolejne mecze kontrolne. Oba zwycięskie, a w drużynie trenerów Bednarka i Góreckiego testowanych jest kilku nowych graczy.

W środę, Unia pokonała grającą w V lidze Szubiniankę Szubin 3:0 (2:0), a bramkarza szubinian w pierwszej połowie pokonali Kamil Nytko oraz jeden z zawodników testowanych. W drugich trzech kwadransach, wynik pojedynku ustalił drugi z graczy, którzy w Solcu Kujawskim przebywają aktualnie na testach.

Dzisiaj, dzięki dwóm golom testowanego zawodnika, unici pokonali swojego ligowego przeciwnika, Pogoń Mogilno 3:2 (1:2), a w pierwszych 45 minutach, do siatki Pogoni trafił także Szymon Raczyński. Podopieczni Wiesława Borończyka odpowiedzieli trafieniami Karola Koplińskiego i Damiana Malczewskiego. Warto nadmienić, że oba te mecze odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bydgoszczy, przy ul. Słowiańskiej 7.

Jak na razie, bilans sparingowy Unii/Drobex to trzy zwycięstwa (5:2 z Notecianką Pakość, 3:0 z Szubinianką i 3:2 z Pogonią) oraz remis (4:4 z Nielbą Wągrowiec). W kolejnym swoim pojedynku kontrolnym, solecki trzecioligowiec zmierzy się w najbliższą środę (20.15., ul. Słowiańska 7 w Bydgoszczy) z Kapral-Car Dębem Barcin (V liga), a w przyszłą sobotę z Gromem Osie (12.00). W okresie przygotowawczym zaplanowano także sparingi z Cuiavią Inowrocław (28.02., 14.00. - Inowrocław) i Chemikiem Bydgoszcz (7.03., 12.00. - Bydgoszcz, boisko na Glinkach).