Podsumowanie letniego okresu

Trzy sparingi latem rozegrała Unia/Drobex Solec Kujawski. Ich bilans to dwa zwycięstwa i remis. W soleckim klubie doszło w przerwie między rozgrywkami do sporych zmian kadrowych.

Unici zagrali trzy mecze kontrolne. Wygrali z Wdą II Świecie/Strażakiem Przechowo 4:1 i Pomorzaninem Serock 3:1 oraz zremisowali 3:3 z Polonią Bydgoszcz. Nie udało się za to rozegrać sparingu z beniaminkiem III ligi, Chemikiem Bydgoszcz.

Ubyli...
W przerwie letniej, z soleckim klubem pożegnało się siedmiu zawodników. Są nimi bramkarz Szymon Kmiecik (szuka klubu), obrońcy Dawid Paczkowski (wzmocnił Polonię Bydgoszcz) i Damian Szczukowski (będzie grać we Fali Świekatowo), pomocnicy Jakub Środa (jesienią będzie reprezentował Start Pruszcz Pomorski) oraz Rafał Kubacki (szuka klubu), a także obaj napastnicy. Dawid Janicki przeniósł się do III-ligowego Chemika Bydgoszcz, a Sebastian Pacek zagra w II-ligowej Legionovii.

Pozyskani...
Do soleckiego zespołu dołączyli za to m.in. pomocnik Daniel Katerla, który w poprzednim sezonie występował w ROL.KO Konojady oraz grający w rezerwach Zawiszy Bydgoszcz Norbert Czachorowski i Mikołaj Pekowski. Za strzelanie goli ma odpowiadać Wojciech Ernest, którego pozyskano z Chełminianki. Nową twarzą w Unii jest także pomocnik Jakub Witucki, który dołączył z innego zespołu IV ligi, Startu Warlubie.