Remis był blisko...

Piłkarze Unii Solec Kujawski wracają bez punktów z wyjazdowego meczu w Jarocinie. W pojedynku kończącym czwartą kolejkę III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, podopieczni Grzegorza Wódkiewicza przegrali z Jarotą 0:1.

W porównaniu do meczu z Lechem II Poznań, trener Unii musiał dokonać dwóch zmian w wyjściowym składzie. Do Jarocina nie pojechali z zespołem Radosław Kanik i Daniel Matuszak, a ich miejsce od pierwszego gwizdka zajęli Robert Jurek i Arkadiusz Wódkiewicz.

Po kwadransie gry, groźnie zaatakowali gospodarze i strzelili, jak się później okazało, jedyną bramkę tego spotkania. Po zagraniu Strąki, niepilnowany Antkowiak umieścił piłkę w siatce Ostrowskiego. Wcześniej, prowadzenie Jarocie mógł dać Czabański, ale trafił tylko w słupek, a Benuszak nie wykorzystał dobitki. Goście groźnie zaatakowali po dwudziestu minutach gry. Po faulu, z rzutu wolnego, obok słupka bramki uderzył Rafał Kubacki. Zespół solecki starał się groźnie atakować bramkę Jaroty, ale te ataki na niewiele się zdawały, bo miejscowi obrońcy grali bardzo czujnie. Pod koniec pierwszej połowy, z kapitalnej strony pokazał się Ostrowski, wygrywając pojedynek sam na sam z Benuszakiem.

Na samym początku drugiej połowy, po raz drugi kapitalnie w bramce spisał się Ostrowski, który tym razem nie dał się zaskoczyć Antkowiakowi. To gospodarze w pierwszych minutach tego fragmentu gry mieli przewagę i to oni kontrolowali wydarzenia boiskowe, ale po godzinie gry, mogli zostać skontrowani. Niewiele ponad bramką uderzył Mikołajczyk. Solecki zespół od tego momentu, jakby złapał wiatr w żagle, ale to gospodarze powinni prowadzić 2:0. Po strzale Kieliby, piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Po stronie przyjezdnych, swoje okazje mieli jeszcze Jurek (uderzył ponad bramką) oraz w samej końcówce meczu Stypczyński. Po jego strzale, piłkę z ogromnymi kłopotami obronił bramkarz Jaroty.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - 4. kolejka - 31.08.2014 r.
Jarota Jarocin - Unia Solec Kujawski 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Antkowiak 17. - asysta Strąka.
Widzów: 150.

Jarota (trener): Szady - Ludwiczak, Kieliba, Czabański, Skokowski - Strąka, Grobelny (78. Namysłowski), Chromiński (59. Cierniewski), Benuszak (44. Stefaniak), Białożyt - Antkowiak (59. Goliński).
Żółte kartki: Skokowski, 74. - faul, Kieliba, 87. - faul.

Unia Solec (trener G. Wódkiewicz): Ostrowski - Tomaszek, Ruciński, Jurek, Nytko - Raczyński, Kubacki, A. Wiśniewski (67. Chmiel), Stypczyński - Mikołajczyk, A. Wódkiewicz (59. Żbikowski).
Żółte kartki: R. Jurek, 58. - faul, Ruciński, 83. - faul.

Sędziował: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek), asystenci: Jacek Kowalewski, Rafał Borkiewicz.