Trzecia porażka Unii/Drobex w tym sezonie

Trzeciej porażki w tym sezonie IV ligi doznali piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. Podopieczni trenera Krzysztofa Jabłońskiego przegrali na własnym boisku z Unią Janikowo, tracąc decydującego gola już w doliczonym czasie gry.

Gospodarze dwukrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, a mimo to rywale zdołali odpowiedzieć i już w samej końcówce spotkania, mimo gry w osłabieniu zadać decydujący cios.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 11. KOLEJKA - 8.10.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Nowak 28., 1:1 Dominik Jelonek 57., 2:1 Wojciech Ernest 59., 2:2 Mikołaj Plewa 78., 2:3 Marcin Zaleski 90+1.
Czerwona kartka: Maciej Sirko (Unia J./79. - faul).

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Czachorowski, Żurowski, Adamenko, A. Kacprzak - Moranowski (59. K. Nytko), Witucki - R. Kanik (59. Pekowski), Katerla, Nowak - Ernest.
Żółte kartki: Katerla, Nowak, Adamenko, K. Nytko, Pekowski.

UNIA J. (trener Jacek Łukomski): Stodólski - Sirko, Losik, Oczkowski, Nowicki - Zaleski, Radaszewski (62. Dariusz Lewandowski) - Damian Lewandowski (59. Deresiewicz), Jelonek (90+4. Kaźmierczak), Plewa - Straszewski (71. Brończyk).
Żółte kartki: Stodólski, Losik, Dariusz Lewandowski, Jelonek, M. Plewa.

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Szubski (Kowal), Jankowski (Włocławek).

Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Jędrzejewski, Dąbrowski, A. Olszanowski.
Unia J.: Siwek, Prosianowski.

Solecki zespół objął prowadzenie po trafieniu Łukasza Nowaka. Rywale wyrównali po golu Dominika Jelonka, ale odpowiedź miejscowych była błyskawiczna i do siatki janikowian trafił Wojciech Ernest. Mimo tego, że w 70. minucie, czerwoną kartką za faul ukarany został Maciej Sirko, to podopieczni Jacka Łukomskiego zdobyli komplet punktów. Bramkarza Unii/Drobex pokonali jeszcze Mikołaj Plewa i już w doliczonym czasie gry Marcin Zaleski.

Warto zwrócić uwagę na to, że arbiter pokazał zawodnikom obu drużyn aż po pięć żółtych kartek.