Unia/Drobex Solec Kujawski w III lidze!

Po końcowym gwizdku sędziego, radości nie było końca! Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski na kolejkę przed końcem sezonu, wywalczyli awans do III ligi. W 33. kolejce IV ligi, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali na własnym stadionie Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:0 (1:0).

Na kolejkę przed końcem sezonu, Unia/Drobex ma na swoim koncie 74 punkty i o cztery oczka wyprzedza drugą Kujawiankę Izbica Kujawska.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 33. KOLEJKA - 17.06.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dmytro Plakhtyr 28. - z rzutu wolnego, 2:0 Jakub Witucki 54. - z rzutu karnego.
Czerwona kartka: Plakhtyr (Unia/Drobex, 31. - faul).

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski (71. Czachorowski), Żurek, A. Kacprzak - J. Witucki, Plakhtyr - Katerla, K. Nytko (46. R. Kanik), Zieliński (79. Moranowski) - Ernest (85. Kruszczyński).
Żółta kartka: Żurek.

ORLĘTA (trener Wiesław Borończyk): Migdalski - Smieszny, Sąsała, Brzeziński, Cięgotura (77. Olejnik) - Czułkowski (63. Młodzieniak), Wojnowski, Żuchowski - B. Maćkiewicz, Povolotskyi (46. P. Nowicki), Rutecki.
Żółte kartki: B. Maćkiewicz, Sąsała, Rutecki, Smieszny, Czułkowski.

SĘDZIOWAŁ: Krzysztof Kanclerz (Bydgoszcz), asystenci: Modry (Bydgoszcz), Gebler (Bydgoszcz).

Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Gręzicki.
Orlęta: Kościelecki, A. Nowicki, Ł. Witucki.

Do meczu z Orlętami, gospodarze przystąpili bez Krystiana Borna. Bohater meczu sprzed tygodnia w Chełmnie (gol i cztery asysty), właśnie w pojedynku z Chełminianką został ukarany czwartą żółtą kartką i musiał przymusowo pauzować. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Kamil Nytko.

Już w pierwszym kwadransie spotkania, gospodarze mieli trzy doskonałe sytuacje do strzelenia gola, lecz nie wykorzystali ich Kamil Zieliński i dwukrotnie Wojciech Ernest. Co nie udało się z akcji, udało się po stałym fragmencie gry. W 29. minucie, Dmytro Plakhtyr precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Orląt, lecz zaledwie 60 sekund później, za faul w środkowej strefie boiska, został przez sędziego ukarany czerwoną kartką. W drugiej połowie, kibice obejrzeli tylko jednego gola. I to ponownie dla soleckiej Unii. Tym razem rzut karny (podyktowany za faul Sebastiana Smiesznego na Wojciechu Erneście), pewnie wykorzystał Jakub Witucki. Goście mieli również swoje sytuacje, ale nie potrafili ich zamienić na gola.

Po końcowym gwizdku arbitra, radości z awansu do III ligi nie było końca! Sezon zakończy się w przyszły weekend, a Unię/Drobex czekać będzie wówczas wyjazdowy mecz z pewnym już utrzymania Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.