Unia/Drobex wygrała w Złotnikach Kujawskich

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2017 roku! Podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego wygrali na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie 2:0 (2:0).

Po tym zwycięstwie, unici nadal zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli, ale odrobili dwa punkty do prowadzącej w rozgrywkach Pogoni Mogilno, która wczoraj tylko zremisowała przed własną publicznością z Orlętami Aleksandrów Kujawski 1:1 (1:0).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 20. KOLEJKA - 25.03.2017 R.
PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Nytko 7. - karny, 0:2 Kamil Zieliński 23.

PIAST (trener Mirosław Gabryszak): H. Baranowski - Burnos, M. Baranowski, Pietrzak, Sz. Baranowski - Pietrzak, D. Kempski, Kurpyt (66. Szatkowski), Jastrzębski - Ziółkowski, M. Skonieczka (17. Moskal).
Żółte kartki: Sz. Baranowski, Kurpyt.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Katerla, Karbowski, A. Kacprzak - Żurek, Plakhyr - Witucki, K. Nytko (82. Czachorowski), Born - Zieliński (59. Kruszczyński).
Żółte kartki: Żurek, Shapoval.

SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: Pankowski (Kruszwica), Hebda (Wierzbiczany).

Ławka rezerwowych
Piast: Mirek, Jóźwiak.
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, R. Kanik, Moranowski, Gręzicki.

To nie było porywające widowisko, poza tym piłkarzom obu drużyn w grze przeszkadzał dość mocno wiejący wiatr. Oba gole dla unitów padły w pierwszej połowie. Najpierw, z rzutu karnego trafił Kamil Nytko, a następnie wynik ustalił Kamil Zieliński. W 15. minucie, arbiter musiał przerwać spotkanie na kilka minut z uwagi na poważną kontuzję napastnika gospodarzy, Marcina Skonieczki (uraz kolana), a na stadion trzeba było wzywać karetkę pogotowia.

Po 20. kolejkach IV ligi, Unia/Drobex ma na swoim koncie 42 punkty. W sobotę, unici u siebie podejmować będą w hicie kolejki wicelidera tabeli, Kujawiankę Izbica Kujawska (44 pkt.), która w ten weekend pauzowała.

Dodajmy, że w meczu z Piastem, w drużynie z Solca Kujawskiego zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy - obaj są Ukraińcami. To prawy obrońca Jevheniy Shapoval i defensywny pomocnik Denis Plakhyr. Obaj w minionym tygodniu zostali oficjalnie zatwierdzeni do gry.