Unia/Drobex znów na czele tabeli!

Unia/Drobex Solec Kujawski ponownie objęła prowadzenie w tabeli IV ligi. W sobotnim spotkaniu 29. kolejki, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali na własnym stadionie Gopło Kruszwica 2:0 (1:0).

Rozegrana w sobotę ligowa kolejka znakomicie ułożyła się dla soleckiego zespołu. Dotychczasowy lider rozgrywek, Kujawianka Izbica Kujawska uległa na własnym stadionie Sparcie Brodnica 1:2 (0:1), zaś trzecia przed tą serią gier mogileńska Pogoń sensacyjnie przegrała u siebie z walczącą o utrzymanie się w IV lidze Notecianką Pakość 0:2 (0:1).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 29. KOLEJKA - 20.05.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - GOPŁO KRUSZWICA 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Zieliński 38. - dobitka strzału Krystiana Borna, 2:0 Krystian Born 82. - asysta Wojciech Ernest.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Żurek, A. Kacprzak - Witucki, R. Kanik (63. Czachorowski) - Katerla, Zieliński (77. Moranowski), Born (84. Bleja) - Ernest.
Żółta kartka: A. Kacprzak, 47. - faul.

GOPŁO (trener Dawid Żurawski): Młynarek - Rzewucki, Kaniewski (69. Skalski), Załęcki, K. Kozłowski - Kostrzak - Myśliwy (85. Kaźmierczak), Losik, Wojtarski (46. Prosianowski), Kotecki (61. Marczyński) - Kurtysiak.
Żółta kartka: Losik, 14. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz), asystenci: Damski (Tryszczyn), Błażejczyk (Bydgoszcz).

Unia/Drobex: Owsianny, K. Nytko, Kruszczyński, Gręzicki.
Gopło: Michalak, Dziwnik.

Zdecydowanym faworytem meczu był zespół solecki. Trener Jabłoński nie mógł jednak dzisiaj skorzystać z usług Ukraińca Dmytro Plakhtyra, a także Tomasza Dąbrowskiego. Do meczowej osiemnastki wrócił więc Wiktor Gręzicki, a od pierwszej minuty za Plakhtyra zagrał Kamil Zieliński, który przed tygodniem w Janikowie dał bardzo dobrą zmianę. Poza tym, do wyjściowej jedenastki powrócił Ukrainiec Yevhen Shapoval, którego zabrakło w ubiegłym tygodniu.

Gole dla gospodarzy strzelili Zieliński, który po dwójkowej akcji Ernesta i Borna dobił strzał tego drugiego, a w końcówce spotkania wynik ustalił Born, wykorzystując zagranie Ernesta.

Dla soleckiego zespołu, wygrana nad Gopłem była dziewiętnastą w tym sezonie ligowym i ósmą odniesioną w ligowym meczu przed własną publicznością. Drużyna z Kruszwicy jest już zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej, podobnie jak Piast Złotniki Kujawskie, Łokietek Petrokan Brześć Kujawski oraz Sadownik Waganiec, który wycofał się przed startem rundy wiosennej.

W 30. kolejce, Unia/Drobex zagra na wyjeździe z Wisłą Nowe (27.05., 16.00).