Wygrywamy z Legią Chełmża!

Unia/Drobex Solec Kujawski zrobiła dzisiaj kolejny krok w stronę awansu do III ligi. W spotkaniu, które rozpoczęło 31. kolejkę spotkań IV ligi, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali na własnym stadionie Legię Chełmża 3:0 (2:0).

To było przedostatnie spotkanie unitów w tym sezonie na własnym boisku. Po raz ostatni, soleccy piłkarze własnym kibicom zaprezentują się za dwa tygodnie, kiedy to podejmą Orlęta Aleksandrów Kujawski. Dzisiaj, solecki zespół wygrał dwudziesty pierwszy raz w tych rozgrywkach i dziewiąty raz sięgnął po komplet punktów w meczu przed własną publicznością.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 31. KOLEJKA - 3.06.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - LEGIA CHEŁMŻA 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kamil Nytko 25. - bez asysty, 2:0 Kamil Zieliński 29. - bez asysty, 3:0 Dmytro Plakhtyr 78. - z rzutu wolnego.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Żurek, Kacprzak, Born (65. Czachorowski) - Witucki, Plakhtyr - Katerla, K. Nytko (73. R. Kanik), Zieliński (83. Kruszczyński) - Ernest (81. Moranowski).
Żółta kartka: A. Kacprzak, 75. - faul.

LEGIA (trener Rafał Lewandowski): Szramowski - O. Etmański, Banasiak, Kowalski, Klawiński (71. Ł. Smolarz) - P. Smolarz (63. R. Etmański), Mańka, Beszczyński (63. Dormowicz), Rogóż (86. Wiśniewski) - Komur.
Żółte kartki: Kowalski, 15. - faul, Rogóż, 54. - faul, Banasiak, 79. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Tomasz Perliński (Włocławek), asystenci: B. Wiśniewski (Włocławek), Ruczewski (Kruszyn).

Unia/Drobex: Owsianny, Gręzicki.
Legia: Bukowski, Stolkowski, Bulman.

Trener Krzysztof Jabłoński nie mógł dzisiaj skorzystać z usług Krystiana Karbowskiego, który przed tygodniem w meczu z Wisłą Nowe został ukarany czwartą żółtą kartką w tym sezonie. Poza tym, w meczowym protokole ponownie zabrakło Tomasza Dąbrowskiego.

Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo, a ozdobą meczu były trzy fantastyczne trafienia. Najpierw, w 24. minucie Kamil Nytko popisał się fenomenalnym strzałem z ok. 25 metrów i trafił w samo okienko bramki gości, a chwilę potem również z dystansu bramkarza Legii pokonał Kamil Zieliński. Wynik spotkania w ostatnim kwadransie ustalił Dmytro Plakhtyr, który precyzyjnie uderzył z 25 metrów z rzutu wolnego.