Zwycięstwo w Inowrocławiu!

Cenny komplet punktów w wyjazdowym meczu zdobyli piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. W spotkaniu kończącym 22. kolejkę IV ligi, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego wygrali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 1:0 (0:0).

Unici zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli i mają punkt straty do prowadzącej Pogoni Mogilno, która w ten weekend pauzowała. Za tydzień, Unia/Drobex na własnym stadionie zmierzy się z Pogonią (sobota, 14.00).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 22. KOLEJKA - 9.04.2017 R.
CUIAVIA INOWROCŁAW - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Daniel Katerla 64. - asysta Piotr Żurek.

CUIAVIA (trener Michał Nadolski): Piesik - Jastrzembski, Kucharski, K. Maciejewski, Błaszczyk (84. M. Wiśniewski) - P. Wiśniewski, Iwueke, Majchrzak (78. Mielcarek), Marczyński, Hulisz - Słupski.
Żółte kartki: Kucharski, Jastrzembski.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Katerla, A. Kacprzak - Żurek, Plakhtyr - R. Kanik (72. Dąbrowski), Zieliński (87. Born), Born - Kruszczyński (64. Czachorowski).
Żółta kartka: Shapoval.

SĘDZIOWAŁ: Rafał Podlewski (Izdebno), asystenci: M. Liana (Cerekwica), Sławski (Grochowiska Księże).

Trener Unii/Drobex dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce, w porównaniu do wygranych spotkań z Piastem Złotniki Kujawskie (2:0) i Kujawianką Izbica Kujawska (1:0). Od pierwszej minuty zagrali Kamil Zieliński i Radosław Kanik, którzy zastąpili Kamila Nytko (rozpoczął mecz na ławce) oraz nieobecnego w meczowej kadrze Jakuba Wituckiego.

Jedyny gol padł w 64. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Żurek, a po zamieszaniu w polu karnym Cuiavii najprzytomniej zachował się kapitan unitów Daniel Katerla. Goście mogli podwyższyć wynik, ale po nieporozumieniu Piesika Jastrzembskiego, ten pierwszy obronił strzał Kamila Zielińskiego.