Cenne trzy punkty w Brodnicy

Goście zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnim kwadransie spotkania, kiedy to kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Nytko. Dla Unii/Drobex była to szósta wygrana w tym sezonie III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

W porównaniu do meczu z Jarotą, trener gości zdecydował się na kilka roszad w wyjściowej jedenastce. Na środku defensywy zagrali Łukasz Ruciński i Mikołaj Grzelczak, zaś na lewej stronie zagrał Marcin Janicki. Podstawowy obrońca Adrian Stypczyński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na prawą stronę został przesunięty Adam Kacprzak. Od pierwszej minuty, mecz w wyjściowej jedenastce rozpoczął także Jacek Podgórski. Szkoleniowiec gospodarzy, Sławomir Suchomski postawił z kolei na tę samą wyjściową jedenastkę, która rozpoczęła zwycięski mecz z Wdą Świecie.

W pierwszej połowie, dużo więcej z gry mieli gospodarze. Po zagraniu Kretkowskiego, bramkarza gości próbował przelobować Zalewski, ale piłka przeleciała ponad bramką Unii. Ostrowski kapitalnie spisał się w 26. minucie, broniąc strzał Łukasza Ciechowskiego, zaś pod koniec pierwszej połowy niewiele zabrakło, by do siatki trafił Kretkowski. Piłka po jego strzale minęła słupek bramki Ostrowskiego. Goście groźnie zagrozili tylko na samym początku meczu, ale uderzenie Nowaka było niecelne.

Dopiero po zmianie stron, nieco więcej groźnych akcji zaczęli przeprowadzać rywale. Bardzo dobrze spisywał się zwłaszcza Kamil Nytko, który trzykrotnie świetnie dogrywał piłkę do partnerów, ale Mikołaj Grzelczak, Dawid Janicki i Łukasz Nowak nie zdołali pokonać Wojtkiewicza. Dopiero w ostatnim kwadransie, kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Nytko i umieścił piłkę w siatce Sparty. Goście zagrażali także po stałych fragmentach gry, a miejscowi nie byli już w stanie poważnie zaatakować bramki Ostrowskiego.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - 22. kolejka - 11.04 2015 r.
SPARTA BRODNICA - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kamil Nytko 78.
Widzów: 250.

SPARTA (trener Sławomir Suchomski): Wojtkiewicz - Gralewski, Siemko, Lamka, Grisgraber - Mat. Wiśniewski (72. Janczak), B. Feter, Zalewski (58. Szymański) - Ł. Ciechowski, Kupisz, Kretkowski.
Żółte kartki: Wojtkiewicz, 60. - opóźnianie wznowienia gry, B. Feter, 69. - faul.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - A. Kacprzak, Grzelczak, Ruciński, M. Janicki - Ł. Nowak, Podgórski, Kubacki (90+3. Chmiel), Raczyński - K. Nytko (87. Stypczyński), D. Janicki.
Żółte kartki: Grzelczak, 14. - faul, Podgórski, 70. - faul, M. Janicki, 89. - faul.

Sędziował: Łukasz Orłowski (Zofiowo).

Sparta: Szewczyk, Sugalski, Pesta, Miyazaki, Bihus.
Unia/Drobex: Bednarek, Kanik.