Dwa ligowe mecze: porażka i zwycięstwo

Po porażce przed tygodniem z Wdą Świecie, podopieczni trenerów Roberta Bednarka i Artura Góreckiego odnieśli w weekend bezcenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Centrą Ostrów Wielkopolski.

III liga nie zwalnia tempa i już w najbliższą środę, soleccy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec (17.00). Sobotni mecz z Centrą, Unia/Drobex okupiła trzema kontuzjami. Na rozgrzewce, urazu nabawił się Łukasz Ruciński, zaś w trakcie pierwszej połowy - Łukasz Nowak i Szymon Raczyński.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - sezon 2014/2015 - 24. kolejka - 25.04.2015 r.
CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Kucharski 55., 1:1 Rafał Kubacki 69., 1:2 Rafał Kubacki 84.
Widzów: 150.

CENTRA (trener Marek Wojtasiak): Żółtek - Adamiak, M. Kucharski, Sz. Kucharski, Kuczyński (84. Filipiak) - Ł. Lewandowski, Mierzyński (66. Józefiak), Piróg, Sikora - Strączkowski (67. Izydorski), Wanzel.
Żółte kartki: M. Kucharski, 28. - faul, Kuczyński, 39. - faul.

UNIA/DROBEX (trenerzy Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - A. Kacprzak, Grzelczak, Podgórski, M. Janicki - Raczyński (12. Stypczyński), Ikegami, Kubacki, K. Nytko, Ł. Nowak (12. Chmiel, 58. R. Kanik) - D. Janicki.
Żółte kartki: A. Kacprzak, 27. - faul, Ikegami, 34. - faul, Stypczyński, 45+3. - faul, Grzelczak, 49. - faul.

Sędziował: Łukasz Jasiak (Krotoszyn).

CENTRA: Płokarz, Michalski.
UNIA/DROBEX: Napierała, Ruciński.

W poprzedniej kolejce, tydzień wcześniej Unia/Drobex uległa na własnym boisku Wdzie Świecie 0:1 (0:1). Goście jedynego gola strzelili po kwadransie gry.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - sezon 2014/2015 - 23. kolejka - 18.04.2015 r.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Sergiusz Kot 16.
Widzów: 150.

W 7. minucie, Łukasz Zapała (Wda Świecie) obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Nowaka (Unia/Drobex).

UNIA/DROBEX (trenerzy Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - A. Kacprzak, Grzelczak, Ruciński, M. Janicki (85. Chmiel) - Raczyński, Ikegami, K. Nytko (55. Kubacki), Podgórski, Ł. Nowak (72. Stypczyński), D. Janicki.

WDA (trener Łukasz Jankowski): Zapała - Meyer, Witucki, Kocieniewski, Kardas - M. Kot (90+3. Góra), Brzeziński, Wenerski, Moranowski (85. Rościszewski) - S. Kot (59. Pacek), Czerwiński.
Żółte kartki: Brzeziński, 20. - faul, Moranowski, 34. - faul.

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

UNIA/DROBEX: Napierała, R. Bednarek.
WDA: Semrau, Frelek, Prybiński, Różnowski.