Kadra K-PZPN wygrała z Wielkopolskim ZPN w Janikowie!

​Sporo działo się w Janikowie, gdzie powadzona przez Grzegorza Wódkiewicza kadra K-PZPN po serii rzutów karnych pokonała kadrę Wielkopolskiego ZPN w meczu kwalifikacji UEFA Region's Cup.

W regulaminowym czasie gry, kibice nie zobaczyli bramek. O wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych. W niej wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się w ostatniej serii. Najpierw uderzenie gracza z Wielkopolski obronił Dominik Ostrowski, a następnie decydującego karnego wykorzystał Krystian Born.

Born pojawił się na boisku w 76. minucie, zaś całe spotkanie rozegrał inny zawodnik Unii/Drobex Solec Kujawski - Adam Kacprzak.

O awans na szczebel ogólnopolski kwalifikacji UEFA Region's Cup, gracze z naszego województwa zagrają ze zwycięzcą pojedynku między Pomorskim ZPN i Zachodniopomorskim ZPN, a to spotkanie zaplanowano na środę, 10 maja.

UEFA REGION'S CUP - I MECZ - 19.04.2017 R.
KUJAWSKO-POMORSKI ZPN - WIELKOPOLSKI ZPN 5:4 po rzutach karnych (0:0 po 90')
Karne dla K-PZPN: Rafał Lipiński, Ariel Jastrzembski, Borys Klimczewski, Piotr Kaczkowski, Krystian Born.

KUJAWSKO-POMORSKI ZPN (trener Grzegorz Wódkiewicz): Ostrowski - Delekta, Jastrzembski, Kaczkowski, Lipiński - Ł. Nowak, Kacprzak, Krajnyk, Kuropatwiński - N. Rościszewski (67. Born), Klimczewski (75. Dąbek).

WIELKOPOLSKI ZPN: Maćkowski - Skrzypczak (28. Rojewski), M. Nowak, Adamski, Niemczyk - Krawczyński (77. Biały), Pińczuk, Jędrzejczak (59. Smura), Goździaszek (72. Chachuła) - Lisiecki, B. Nowak.

SĘDZIOWAŁ: Adam Lyczmański (Bydgoszcz), asystenci: Drozd, Kowalczyk.