Wygrywamy w Rypinie!

Bardzo ważny komplet punktów do ligowej tabeli wywalczyli dzisiaj piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. W 24. kolejce IV ligi, unici pokonali w Rypinie miejscowego Lecha 2:0 (1:0).

Po tej wygranej, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego ponownie zostali wiceliderem rozgrywek. Wszystko za sprawą podziału punktów w Inowrocławiu, gdzie Cuiavia zremisowała z Kujawianką Izbica Kujawska 2:2 (0:1), a przegrywała już 0:2. Mimo to, inowrocławianie w ostatnich 25 minutach zdołali doprowadzić do remisu i zgarnąć punkt. Lider rozgrywek, Pogoń Mogilno rozbiła na własnym stadionie Piasta Złotniki Kujawskie 6:1 (1:0).

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 24. KOLEJKA - 22.04.2017 R.
LECH RYPIN - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krystian Karbowski 43. - asysta Krystian Born, 0:2 Radosław Kanik 65. - asysta Daniel Katerla.

LECH (trener Tomasz Paczkowski): Kowalczuk - Rybka, Buchalski, Szymborski (90+1. Żbikowski), J. Trędewicz - Moszczyński, B. Grube (79. Markowski), Bocian (58. M. Magdziński), Fodrowski (61. M. Mrówczyński) - M. Trędewicz, Rutkowski.
Żółte kartki: Fodrowski, 40. - faul, Buchalski, 42. - faul.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Katerla, A. Kacprzak - Żurek, Plakhtyr (90+1. Moranowski) - R. Kanik (88. Czachorowski), Zieliński, Born (72. Witucki) - Ernest (83. K. Nytko).
Żółte kartki: Plakhtyr, 8. - faul, Shapoval, 25. - faul, A. Kacprzak, 52. - faul, Żurek, 67. - faul, Karbowski, 83. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: P. Oparczyk (Zamość), Semrau (Białe Błota).

Lech: Anuszewski, M. Baranowski, Lewandowski.
Unia/Drobex: Owsianny, Kruszczyński, Dąbrowski.

Trener Jabłoński tym razem postawił w linii pomocy na Radosława Kanika, który w wyjściowej jedenastce zastąpił Jakuba Wituckiego, a ten wraz z Kamilem Nytko (obaj ostatnio narzekali na drobne urazy), rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Unici pierwszego gola strzelili tuż przed końcem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krystiana Borna, najwyżej do piłki wyskoczył Krystian Karbowski i strzałem głową pokonał bramkarza Lecha. Dla środkowego obrońcy było to premierowe trafienie w barwach Unii/Drobex. Po godzinie gry, zwycięstwo unitów przypieczętował R. Kanik, który wykorzystał zagranie Daniela Katerli. Solecki zespół wygrał dziesiąte w tym sezonie spotkanie na wyjeździe (z dwunastu rozegranych!).

W przyszłą sobotę (29.04), Unia/Drobex na własnym stadionie zmierzy się z Notecianką Pakość, która zajmuje miejsce w strefie spadkowej ligowej tabeli. Początek pojedynku o 14.00.